Dzisiaj jest: 3.5.2024, imieniny: Jaropełka, Marii, Niny

?Piątka? po sąsiedzku

Dodano: 8 miesięcy temu Autor:
Redakcja poleca!

Od lat aktywnie wspierają stargardzkie obchody ?Dnia Sąsiada?. Pieką bułeczki, rogale, a nawet torty. Taki sąsiad to skarb.

?Piątka? po sąsiedzku

Od lat aktywnie wspierają stargardzkie obchody „Dnia Sąsiada”. Pieką bułeczki, rogale, a nawet torty. Zespół Szkół nr 5 to sąsiad, na którego zawsze organizatorzy festynu mogą liczyć. W tę sobotę ich uczniowie pokazali swój kucharski kunszt. Rozmawiamy z nauczycielką przedmiotów zawodowych Panią Marzeną Samujło oraz instruktorem nauki jazdy - Tomaszem Budzikiem.

Julia Zygmuntowicz: Co robi „Piątka” na festynie „Dnia Sąsiada”?

Marzena Samujło: Wspieramy ten festyn, który jest naszym sąsiadem - jesteśmy szkołą usytuowaną na osiedlu Lotnisko, a przecież tutaj obchodzone są corocznie jego obchody. Nie możemy się nie ingerować. Sąsiedzi zawsze powinni się wspierać.

JZ: Od kiedy jesteście na festynie?

MS: Angażujemy się w ten festyn odkąd on powstał, czyli od 2009 roku. Jest to dla nas znaczące wyróżnienie. Cieszymy się z naszej współpracy z lokalnym środowiskiem. Dla nas jest to znakomita okazja promocji naszej szkoły i naszych zdolnych uczniów.

JZ: Jakie macie menu i jak często je zmieniacie?

MS: Nasze menu składa się głównie z potraw, które są w stanie przetrwać najbardziej wymagającą pogodę - mamy rogaliki, bułeczki, torty z masy cukrowej oraz sałatki. Co roku specjalnie na „Dzień Sąsiada” modyfikujemy przysmaki z naszego menu.

JZ: Co najszybciej znika?

MS: Dużym zainteresowaniem cieszą się krucho drożdżowe rogale i one też najszybciej znikają. Są dumą naszej szkoły, dlatego wypiekamy je co roku. Myślę, że stały się tradycyjnym przysmakiem „Dnia Sąsiada”.

JZ: Jak wyglądają wasze przygotowania do „Dnia Sąsiada”?

MS: Specjalnie wcześniej spotykamy się z uczniami w naszej szkole, gdzie wypiekamy bułeczki, rogale oraz torty, które później dekorują nasi cukiernicy. Natomiast nasi kucharze myją owoce i warzywa, z których przygotowują sałatki. Również w warzywach i owocach wycinamy rozmaite kształty np.kwiatki.

JZ: Czy w tym roku pojawiły się u was nowe kierunki?

Tomasz Budzik: W tym roku poszerzyliśmy naszą ofertę o aż cztery nowe kierunki takie jak: elektromechanik pojazdów samochodowych, technik programista, technik transportu drogowego oraz technik ochrony środowiska.

JZ: Które kierunki cieszą się największym zainteresowaniem?

TB: Myślę, że najbardziej popularnym kierunkiem jest technikum samochodowe, szkoła branżowa mechaniczna oraz technikum żywienia.

Dziękujemy i do zobaczenia za rok na festynie.


Julia Zygmuntowicz doskonali swój warsztat dziennikarski w Pracowni Lokalności i Dziennikarstwa w Stargardzkim Centrum Kultury pod okiem Aleksandry Zalewskiej-Stankiewicz.
Korzystając z gościnności naszego portalu, który w swojej misji ma promocję młodych talentów, publikuje na nim swoje artykuły.


 

Zapisz się do newslettera:
Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celach marketingu usług i produktów partnerów właściciela serwisów.
20. urodziny Niedzielnych Spotkań Historycznych. Fotorelacja