Dzisiaj jest: 12.5.2024, imieniny: Dominika, Imeldy, Pankracego

Lanie od beniaminka

Dodano: rok temu Autor:

Piłkarze Błękitnych Stargard w pierwszym meczu nowego sezonu zmierzyli się z wracającą do III ligi Elaną Toruń.

Kilka lat temu Błękitni rywalizowali z Elaną na II-ligowych boiskach. Obecnie te zespoły grają w III lidze. Po inauguracji sezonu w zdecydowanie lepszych nastrojach są gospodarze sobotniego meczu.

Dwa poprzednie sezony w III lidze Błękitni zaczynali od wyjazdowych zwycięstw - 2:1 z Polonią Środa Wielkopolska i 5:2 z Gedanią Gdańsk. Tym razem było zupełnie inaczej. Stargardzianie przegrali z Elaną i to wysoko, bo aż 0:3.

W porównaniu z poprzednim sezonem w składzie Błękitnych pojawiło się dwóch nowych piłkarzy - Julian Kamiński i Maciej Ignasiak. Początek nie zapowiadał, że ten mecz tak się potoczy. Pierwszy, ale niegroźny strzał oddał Konrad Prawucki. Z czasem inicjatywę przejęli gospodarze. Kamil Woroniecki uderzył jeszcze nad poprzeczką, ale w 29. minucie ładna akcja miejscowych skończyła się już golem.

Z najbliższej odległości do bramki trafił Jay Jaskólski. Przy dwóch pierwszych golach asystował Mateusz Góra, który jeszcze kilka razy sprawił duże problemy Błękitnym. W drugiej połowie rezultat podwyższyli Kacper Kowalski i Maciej Rożnowski (50. i 85. minuta). Błękitni odpowiedzieli w 70. minucie groźnym uderzeniem z rzutu wolnego, ale świetnie interweniował bramkarz Wojciech Pawłowski.

Liderem tabeli po 1. kolejce jest Zawisza Bydgoszcz po zwycięstwie aż 7:1 z Wikędem Luzino, czyli kolejnym beniaminkiem. W 2. kolejce Zawisza podejmie Elanę. U siebie pierwszy mecz zagrają Błękitni, którzy zmierzą się z Unią Solec Kujawski (sobota 12 sierpnia, godz. 15:00). Ich najbliższy rywal przegrał 2:3 ze Stolemem Gniewino.

Elana Toruń - Błękitni Stargard 3:0 (1:0)
1:0 - Jay Jaskólski 29'
2:0 - Kacper Kowalski 50'
3:0 - Maciej Rożnowski 85'