Dzisiaj jest: 23.9.2023, imieniny: Bogusława, Liwiusza, Tekli

Gdzie i jak znaleźć pracę po 50. roku życia?

Dodano: 2 miesiące temu

Masz 50 lat i szukasz pracy? To trudne zadanie, a spadek motywacji podkreśla również fakt, że polskie firmy wolą zatrudniać osoby młode, do 30. roku życia.

Gdzie i jak znaleźć pracę po 50. roku życia?

Masz 50 lat i szukasz pracy? To trudne zadanie, a spadek motywacji podkreśla również fakt, że polskie firmy wolą zatrudniać osoby młode, do 30. roku życia. Jako osoba dojrzała, dysponująca pewnymi zasobami wiedzy i doświadczenia, możesz szukać pracy na wiele różnych sposobów. Oto kilka z nich.

Odwiedź lokalny urząd pracy i spotkaj się z doradcą zawodowym
Jeśli przez wiele lat pracujesz w jednej firmie i nagle tracisz pracę, zwykle nie wiesz, jakie są aktualne, rynkowe trendy i czego oczekują potencjalni pracodawcy. Chcesz dowiedzieć się, na jakie stanowiska są aktualnie prowadzone nabory w Twojej okolicy? Czy jako osoba po 50. roku życia możesz skorzystać z dofinansowania lub kursu, zwiększającego szanse zatrudnienia? Na te pytania z pewnością odpowie konsultant z powiatowego urzędy pracy lub doradca zawodowy.
Nie wiesz, jak przygotować atrakcyjne CV i wyróżnić się na tle młodszych kandydatów? Wspólnie z doradcą zawodowym stwórz życiorys, uwzględniając wszystkie kluczowe kompetencje i zdobyte doświadczenie. Darmowy kreator CV znajdziesz też na portalu Pracuj.pl, na którym masz do dyspozycji najnowsze szablony i wiele praktycznych wskazówek, jak napisać życiorys.

Sprawdzaj ogłoszenia w internecie i korzystaj z mediów społecznościowych
Kiedy wygenerujesz plik ze swoim CV, możesz go wydrukować i zanieść do okolicznych firm, które uważasz za najbardziej interesujące. Musisz jednak wiedzieć, że informacje na temat wartościowych rekrutacji w Twoim mieście lub regionie znajdziesz głównie w sieci, na portalach poświęconych zatrudnieniu. Pracodawcy chętnie zamieszczają ogłoszenia o pracę w serwisach ogólnopolskich i lokalnych, za pośrednictwem których możesz szybko aplikować na dane stanowisko.
Zależy Ci na tym, by przyszły pracodawca zobaczył w Tobie osobę postępową i otwartą na innowacje? Koniecznie załóż profil w mediach społecznościowych i śledź ogłoszenia o pracę, zamieszczane w grupach tematycznych. Pamiętaj o tym, że bezpowrotnie minęły już czasy, gdy jedynymi źródłami wiedzy na temat wolnych wakatów były: prasa i tak zwana poczta pantoflowa. Obecnie dobrze płatną i rozwojową pracę możesz znaleźć za pośrednictwem różnych kanałów, takich jak: serwisy ogłoszeniowe, media społecznościowe i nowi znajomi, dzielący się wiedzą na grupach zainteresowań.


Zastanawiasz się jak zmienić pracę? Odwiedź porady.pracuj.pl. Znajdziesz tam praktyczne wskazówki dotyczące tego jak przygotować się do rozmowy kwalifikacyjnej oraz w jaki sposób napisać profesjonalne CV czy list motywacyjny.

 

Materiał sponsorowany

Źródło: Pracuj.pl
Zapisz się do newslettera:
Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celach marketingu usług i produktów partnerów właściciela serwisów.
Senioriada 2023: niedziela. Fotorelacja