Dzisiaj jest: 29.9.2024, imieniny: Michaliny, Michała, Rafała

Nowe firmy powstaną w Stargardzie. Kto zakupił działki pod inwestycje?

Dodano: rok temu Autor:
Redakcja poleca!

W Stargardzie funkcjonują dwa parki przemysłowe, w których zlokalizowanych jest już kilkadziesiąt firm.

Nowe firmy powstaną w Stargardzie. Kto zakupił działki pod inwestycje?

W Stargardzie funkcjonują dwa parki przemysłowe, w których zlokalizowanych jest już kilkadziesiąt firm. Co roku dołączają do nich nowe. Kto nabył działki pod inwestycje w 2022 roku?

Stargardzki Park Przemysłowy oraz Park Przemysłowy Nowoczesnych Technologii- w tych dwóch lokalizacjach skupia się duża część stargardzkiej gospodarki. W firmach, które wybrały Stargard jako miejsce do prowadzenia biznesu, pracuje około 6 tysięcy osób z naszego miasta i okolic.  W obu lokalizacjach też cały czas coś się dzieje. W 2022 r. kolejni inwestorzy zakupili działki, by wybudować swoje zakłady. Jakie firmy pojawią się na byłym lotnisku i okolicach ronda 15 Południk?

W minionym roku na terenie PPNT po byłym lotnisku w Kluczewie funkcjonowało 31 firm. Są wśród nich giganci tacy jak produkujący opony Bridgestone, wytwarzający urządzenia dźwigowe Cargotec, dostawca produktów medycznych Radiometer czy dostarczający elementy branży motoryzacyjnej Klippan Safety. Swoje magazyny zlokalizowała tam także sieć sklepów spożywczych Lidl oraz sieć sprzedaży artykułów pierwszej potrzeby Tedi. Na lotnisku produkuje się także kompaktowe łązienki EcoReadyBath oraz produkty branży hydraulicznej w przedsiębiorstwie Hydroline. Swoją działalność prowadzą również mniejsze podmioty, np. firma z branży logistycznej TR AK Logistics, firma z branży kosmetycznej Bielun & Bielun, firma świadcząca usługi przemysłowej obróbki powierzchni FSP Steel Painting czy firma z branży konstrukcji stalowych Svetsteel.

Ubiegły rok zakończył się rekordową sprzedażą nieruchomości w PPNT. Wkrótce do przedsiębiorców w PPNT dołączą kolejni. Urząd Miejski poinformował, że w zeszłym roku działki pod inwestycje zakupiło 10 podmiotów. Są wśród nich m..in. Talo Energy Sp. z .o.o, firma z branży energii odnawialnej zakupiła dwie nieruchomości przy ul. Tytanowej o łącznej powierzchni 8350 m kw., Kucera Logistics Group, firma z branży logistycznej, zakupiła nieruchomość przy ul. Tytanowej o powierzchni 8541 m kw., EGE Kimya produkująca dla sektora elektromobilności zakupiła nieruchomość o powierzchni 11 ha, gdzie planuje zainwestować blisko 140 000 000 zł, a Capri Sun, producent napojów, zakupił w Stargardzie nieruchomość o powierzchni 13,7 ha, gdzie planuje zbudować nowoczesny zakład o wysokim stopniu automatyzacji i integracji IT. Swoje biznesy postanowili umieścić tam również MAT-BUD Rafał Mateuszczyk, firma zajmująca się produkcją i handlem drewna, która planuje budowę hali produkcyjnej na działce o powierzchni 0,8677 ha, EUROBUS Chojewscy, wytwórca zróżnicowanych form betonu opartych na innowacyjnych recepturach planuje wybudować zakład na działce o powierzchni 0,7481 ha, Słąwomir Franczak „Astar”, dostawca usług transportowych, na działce o powierzchni 0,7481 ha planuje budowę nowej siedziby firmy, a Sanitex Sp. z o.o., firma prowadząca usługi w zakresie m.in. remontów, modernizacji i serwisowania urządzeń grzewczych, spawalniczych, lokalizacji sieci ciepłowniczych, wodno-kanalizacyjnych i gazowych, na zakupionym terenie o łącznej powierzchni 1,544 ha zamierza rozbudować firmę i zwiększyć pozycję na rynku.

Nowe inwestycje to nie tylko park przemysłowy w Kluczewie, ale również Stargardzka Strefa Przemysłowa w okolicach ronda 15 Południk na terenach byłego ZNTK. Na tę chwilę zlokalizowanych jest tam 60 firm, w których pracuje 2600 osób. Są to m.in. producent dzianin Luxpol-bis, producent elementów betonowych BS Sp. z o.o., producent okien plastikowych Stanpol, producent granulatów do nawierzchni sportowych z gumy Stargum, producent pojazdów szynowych KUCA, producent elementów hydraulicznych i rur Specma Hydra czy producent świec Spaas Candles Polska.

W 2022 roku Hydra Specma zakupiła nieruchomość położoną przy ul. Przemysłowej o powierzchni 2 ha. Na zakupionej działce realizowana jest rozbudowa zakładu, docelowo ma powstać hala o powierzchni 15000 m kw. Spaas Candles Polska prowadziła budowę kolejnej hali o powierzchni 2000 m kw., a Backer Obr z myślą o dalszym rozwoju zakupiła nieruchomość niezabudowaną przy ul. Skandynawskiej o powierzchni 9733 m kw. Wiesław Kachniarz, firma z branży budowlanej, zakończyła prace przy budowie hali o powierzchni 700 m kw. przy ul. Usługowej, Gips System Bieleninik zrealizowała budowę obiektu hurtowni budowlanej o powierzchni 2000 m kw. przy ul. Nasiennej, Przedsiębiorstwo Techniczno-Handlowe Chemland kontynuowało prace przy budowie nowej hali magazynowej o powierzchni 4200 m kw. przy ul. Usługowej, a Sellpap realizowała budowę hali produkcyjno-magazynowej o powierzchni 1400 m kw. przy ul.  Skandynawskiej.

Foto: Tomasz Kutelski

Zapisz się do newslettera:
Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celach marketingu usług i produktów partnerów właściciela serwisów.
75 lecie Spójni Stargard. Fotorelacja