Dzisiaj jest: 4.10.2023, imieniny: Edwina, Rosławy, Rozalii

Kitesurfing, czyli jak pływanie z latawcem podbiło serca wielu ludzi?

Dodano: 4 miesiące temu Autor:

Kitesurfing do niedawna był mało znaną dyscypliną sportową, jednak z roku na rok coraz więcej osób decyduje się na spróbowanie swoich sił w tym sporcie wodnym.

Kitesurfing, czyli jak pływanie z latawcem podbiło serca wielu ludzi?
Kitesurfing do niedawna był mało znaną dyscypliną sportową, jednak z roku na rok coraz więcej osób decyduje się na spróbowanie swoich sił w tym sporcie wodnym. Dla wielu stał się stylem życia – zapewnia mnóstwo zabawy i wręcz uzależnia. Na czym właściwie polega kitesurfing i dlaczego warto postawić na tego rodzaju aktywność fizyczną?

Czym jest kitesurfing?

Jest to odmiana surfingu, która przypomina windsurfing. Zamiast żagla ślizg po wodzie odbywa się jednak za pomocą latawca. Główną siłą napędową jest wiatr. Do uprawiania tego sportu wodnego wystarczy deska i latawiec. Deski do kitesurfingu są znacznie mniejsze od tych windsurfingowych, a sam latawiec nie waży więcej niż 5 kilogramów. Dzięki temu można go zmieścić praktycznie do każdego samochodu. Kitesurfing uprawiać można zarówno na rzekach, jak i morzach czy też oceanach. Jest on zaliczany do ekstremalnych sportów wodnych, dlatego też przy wyborze kursu warto zwrócić uwagę na doświadczenie instruktorów. Więcej informacji na temat „kite’a” można znaleźć na blogu  https://surfpeople.pl/blog/.

Gdzie na kitesurfing? Kryteria wyboru odpowiedniej szkoły sportów wodnych

Jednym z idealnych miejsc na uprawianie kitesurfingu jest Półwysep Helski. Miejsce to należy do najlepszych spotów do nauki tego sportu w Europie. Tam również ulokowana jest renomowana szkoła kite’a, surfingu oraz wingfoila –  Surf People (https://surfpeople.pl/). Znajduje się w jednym z najpopularniejszych miejsc wakacyjnych w Polsce – Chałupach. Doświadczona kadra i wieloletnia praktyka zapewnia bezpieczeństwo na wodzie każdemu kursantowi. Miejsce również odgrywa dużą rolę – akwen wodny powinien być duży, dno piaszczyste, a woda płytka tak, aby nie doznać kontuzji.

Nauka kitesurfingu – co musisz wiedzieć przed wypłynięciem na wodę

Naukę kitesurfingu powinno rozpocząć się od zagadnień teoretycznych. Początkujący swoją przygodę z tym sportem wodnym rozpoczynają od części praktycznej, czyli od ćwiczeń na lądzie. Mimo iż owa forma aktywności fizycznej zaliczana jest do sportów ekstremalnych, nie wymaga ona szczególnych umiejętności – przydatna jest dobra koordynacja ruchowa i oczywiście umiejętność pływania. Kursy oferowane przez szkołę Surf People https://surfpeople.pl/szkola-kitesurfingu/ przeznaczone są zarówno dla osób bez doświadczenia, jak i tych, którzy od lat mają styczność z kitem. Szkolenie dopasowane jest do umiejętności danej osoby oraz jej preferencji – czy woli ćwiczyć indywidualnie, czy grupowo. Ważny jest także sprzęt, z jakiego korzystamy. Surf People zapewnia najnowocześniejszy ekwipunek niezbędny do uprawiania kitesurfingu.
 

Kitesurfing to dla wielu jego pasjonatów styl życia. Należy jednak pamiętać o tym, że bez kursów może być bardzo niebezpieczny. Jest to jeden z wielu powodów, aby przed wyborem szkoły kitesurfingowej sprawdzić, czy kadra jest dobrze wykwalifikowana. Dzięki temu ślizg na wodzie z latawcem będzie czystą przyjemnością i przede wszystkim bezpieczny.

Artykuł sponsorowany

Zapisz się do newslettera:
Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celach marketingu usług i produktów partnerów właściciela serwisów.
Piknik Naukowy Szlakiem Gryfików. Fotorelacja