Dzisiaj jest: 15.6.2024, imieniny: Jolanty, Lotara, Wita

Przewodowy czy bezprzewodowy ? jaki licznik rowerowy kupić?

Dodano: rok temu

Liczniki rowerowe należą do podstawowego wyposażenia rowerzysty, jednak kluczem do sukcesu jest znalezienie tego idealnego.

Przewodowy czy bezprzewodowy ? jaki licznik rowerowy kupić?
Liczniki rowerowe należą do podstawowego wyposażenia rowerzysty, jednak kluczem do sukcesu jest znalezienie tego idealnego. Na rynku dostępnych jest wiele modeli, zatem jak wybrać spośród nich ten jedyny? Czy lepiej sprawdzi się licznik przewodowy, czy bezprzewodowy?

Licznik rowerowy - do czego służy?

Licznik rowerowy to źródło informacji, z którego korzysta wielu rowerzystów. Z jego pomocą możemy dowiedzieć się ile kilometrów pokonaliśmy, czy jaka była średnia prędkość w czasie jazdy. Osoby zajmujące się kolarstwem zawodowo potrafią wyczytać z nich znacznie więcej i wykorzystać te dane do zaimplementowania odpowiednich praktyk czy komponentów, które pozwolą poprawić niektóre wyniki. Oczywiście, im bardziej zaawansowany model, tym więcej informacji dostaniemy, jednak dla początkujących zdecydowanie wystarczy prosty licznik rowerowy.

Podstawowe modele liczników rowerowych pozwalają na rejestrowanie wielu przydatnych informacji w trakcie jazdy rowerem. Bazowe funkcje to pomiar aktualnej prędkości czy pokonanego dystansu. Oprócz tego spotkamy się z danymi na temat średniej prędkości czy czasu przejazdu. W nieco bardziej zaawansowanych modelach znajdziemy również termometr, wysokościomierz, zapamiętywanie wyników czy nawet obliczanie spalanych kalorii. Korzystanie z nich jest jeszcze łatwiejsze dzięki wykorzystaniu technologii bluetooth oraz protokołu ANT+. W ten sposób urządzenie łączy się ze smartfonem czy innymi elektronicznymi produktami, pozwalając przy tym na dokładne zapoznanie się z zebranymi pomiarami.

Licznik rowerowy bezprzewodowy - zalety

Liczniki rowerowe bezprzewodowe podbijają rynek zwłaszcza ze względu na łatwość ich instalacji oraz obsługi. Już nie musimy zastanawiać się, którędy poprowadzić kabel, aby ten wystarczył na długość, a jednocześnie nie przeszkadzał w trakcie jazdy. Bez problemu przytwierdzamy jednostkę centralną, nadajnik oraz odbiornik i swobodnie możemy korzystać z licznika bezprzewodowego. Tym samym ograniczamy możliwość wystąpienia uszkodzeń mechanicznych. Gdy nie mamy kabla nie musimy martwić się o jego zerwanie przy gwałtownych ruchach. Należy zauważyć, że korzystając z tego rodzaju urządzenia godzimy się na pewne kompromisy. Otóż w przypadku liczników rowerowych bezprzewodowych możemy doświadczyć zerwania połączenia między odbiornikiem a jednostką centralną.

Czy liczniki przewodowe są skuteczne?

Modele przewodowe liczników rowerowych wychodzą naprzeciw potrzebom rowerzystów przede wszystkim za pośrednictwem stosunkowo niskiej ceny oraz stabilności połączenia. W ten sposób za względnie przystępną cenę dostaniemy model z większą ilością funkcji czy o lepszej jakości. Tym samym danym model może pomóc nam uzyskać więcej potrzebnych informacji o treningu. Stabilność połączenia wynika natomiast z zastosowania kabla, jako łącznika. Kabel ten może jednak czasem uprzykrzać życie przez plątanie się wokół poszczególnych komponentów. Z tego względu, aby wybrać idealny dla nas model, warto wypróbować oba rodzaje i zdecydować samemu.

– Artykuł sponsorowany

Źródło: Tipmedia.pl
Zapisz się do newslettera:
Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celach marketingu usług i produktów partnerów właściciela serwisów.
II Stargardzki Korowód Dziejów. Fotorelacja