Dzisiaj jest: 13.6.2024, imieniny: Antoniego, Gracji, Lucjana

Jak działa pompa dozująca do basenu? Wszystko, co musisz wiedzieć

Dodano: rok temu Autor:

Jeśli jesteś właścicielem basenu, wiesz jak ważne jest utrzymanie wody basenowej w doskonałej kondycji. Potrzebujesz narzędzi do dezynfekcji wody, które są łatwe w użyciu i skuteczne

Jak działa pompa dozująca do basenu? Wszystko, co musisz wiedzieć
Jeśli jesteś właścicielem basenu, wiesz, jak ważne jest utrzymanie wody basenowej w doskonałej kondycji. Potrzebujesz narzędzi do dezynfekcji wody, które są łatwe w użyciu i skuteczne, aby zapewnić bezpieczeństwo i czystość wody dla użytkowników basenu. W tym artykule omówimy różne rodzaje pomp dozujących, w tym pompę membranową i perystaltyczną, aby pomóc Ci zdecydować, która pompa będzie najlepsza dla Twojego basenu.

Dlaczego pompa dozująca jest ważna dla dezynfekcji wody w basenie?

Pompa dozująca jest niezbędnym narzędziem do utrzymania właściwej równowagi chemicznej w wodzie basenowej. Pomaga ona w precyzyjnym dozowaniu chemikaliów, takich jak chlor, brom czy kwas cyjanurowy, które zapobiegają rozwojowi bakterii i innych zanieczyszczeń w wodzie basenowej. Pompy dozujące pozwalają również na automatyczne dozowanie chemikaliów w odpowiednich proporcjach, co jest niezwykle ważne dla bezpieczeństwa użytkowników basenu i skutecznego utrzymania czystości wody.

Rodzaje pomp dozujących

  1. Pompa dozująca membranowa jest stosowana do precyzyjnego dozowania środków chemicznych, takich jak chlor czy kwasy. Działanie pompy opiera się na ruchu membrany, która wytwarza ciśnienie i zasysa środki chemiczne z pojemnika, a następnie dozuje je do wody basenowej. Pompa membranowa jest łatwa w obsłudze i ma niewielkie rozmiary, dzięki czemu można ją zamontować w miejscach trudno dostępnych.
  2. Pompa dozująca perystaltyczna działa na zasadzie ruchu wężyka, który zaciska się i rozluźnia, przepompowując środek chemiczny do wody basenowej. Jest to bardzo precyzyjna metoda dozowania i pozwala na dokładne ustawienie proporcji chemikaliów w wodzie basenowej. Pompa perystaltyczna jest łatwa w obsłudze i może być używana do dozowania różnych rodzajów środków chemicznych, w tym chloru, kwasu cyjanurowego i bromu. Ponadto, pompa perystaltyczna jest łatwa do utrzymania w czystości, co jest ważne dla zapewnienia bezpieczeństwa użytkowników basenu.

Do dodatkowej dezynfekcji wody stosowana jest lampa UV do basenu, dzięki której zmniejsza się zużycie chloru nawet o 70%.

Czym kierować się w wyborze pompy dozującej?

Pompy dozujące i inne wyposażenie basenów znajdziesz pod tym linkiem. Przy wyborze systemu dozującego należy kierować się przede wszystkim wielkością basenu i jego wykorzystaniem. Ważnym czynnikiem jest również rodzaj chemikaliów, jakie są stosowane w basenie oraz ich dostępność na rynku. Warto wybrać urządzenie, które pozwoli na precyzyjne dozowanie chemikaliów w odpowiednich proporcjach, aby uniknąć niedoboru lub nadmiaru środków chemicznych, co może być niebezpieczne dla zdrowia użytkowników basenu. 

Ostatecznie, wybór odpowiedniej pompy dozującej zależy również od indywidualnych preferencji użytkownika i jego budżetu. Warto zwrócić uwagę na parametry techniczne urządzenia, takie jak wydajność, ciśnienie czy pojemność zbiornika na chemikalia. Istotne są także funkcje dodatkowe, takie jak programowanie czasowe czy automatyczne wyłączanie pompy w przypadku awarii. Dobrej jakości pompa dozująca to inwestycja na wiele lat, która pozwoli na skuteczne i bezpieczne utrzymanie czystości wody basenowej. Przed zakupem warto skonsultować się z fachowcem, który pomoże wybrać odpowiednie urządzenie i udzieli porad dotyczących jego użytkowania oraz konserwacji.
 

Artykuł sponsorowany

Zapisz się do newslettera:
Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celach marketingu usług i produktów partnerów właściciela serwisów.
II Stargardzki Korowód Dziejów. Fotorelacja