Dzisiaj jest: 24.9.2023, imieniny: Dory, Gerarda, Maryny

Efektywne systemy pomp cieplnych w ofercie Panasonic: ekonomiczne i ekologiczne ogrzewanie i chłodzenie

Dodano: 5 miesięcy temu Autor:

Wysokie rachunki za ogrzewanie sprawiają, że coraz więcej osób interesuje się tańszymi źródłami ciepła. Z roku na rok rosnącą popularnością cieszą się pompy ciepła...

Efektywne systemy pomp cieplnych w ofercie Panasonic: ekonomiczne i ekologiczne ogrzewanie i chłodzenie
Wysokie rachunki za ogrzewanie sprawiają, że coraz więcej osób interesuje się tańszymi źródłami ciepła. Z roku na rok rosnącą popularnością cieszą się pompy ciepła, co oczywiście nie jest dziełem przypadku. Urządzenia te wykorzystują ciepło pochodzące z naturalnych źródeł. Naturalne zasoby w przeciwieństwie do paliw kopalnych nie wyczerpią się, a do tego nie oddziaływują negatywnie na środowisko naturalne. Są przy tym wydajne i mogą służyć nie tylko do ogrzewania budynków. Sprawdzą się także do chłodzenia oraz do podgrzewania wody użytkowej.

Jakie rodzaje pomp ciepła są dostępne w rynkowej ofercie?

Pompa ciepła to urządzenie, które samodzielnie nie wytwarza ciepła, ale czerpie je z naturalnych zasobów. W zależności od tego, z jakiego źródła ono pochodzi urządzenia te dzielą się na:

  • powietrzne;
  • wodne;

Najbardziej popularne są powietrzne pompy ciepła z uwagi na stosunkowo prosty montaż. Ten rodzaj pomp do ogrzewania pomieszczeń wykorzystuje ciepło znajdujące się w zewnętrznym powietrzu. Gruntowa pompa ciepła korzysta z ciepła zgromadzonego w ziemi. Transport ciepła w tych urządzeniach odbywa się pionowymi lub poziomymi kolektorami i wymaga wykonywania odwiertów. Ostatni rodzaj pobiera ciepło zgromadzone w wodach gruntowych. Jeżeli chcesz wiedzieć więcej o efektownych systemach pomp cieplnych w ofercie Panasonic, zapoznaj się z artykułem na stronie https://www.aircon.panasonic.eu/PL_pl/.

Jak działa powietrzna pompa ciepła?

Wybierając powietrzną pompę ciepła, zapewnisz sobie optymalną temperaturę w pomieszczeniach niezależnie od tej panującej na zewnątrz. Dostępne obecnie na rynku urządzenia są tak zaawansowane technologicznie, że działają efektywnie nawet wtedy, gdy temperatura na zewnątrz spada poniżej 20ºC. Zasysane z zewnątrz powietrze przechodzi szereg procesów technologicznych, w efekcie których trafia do instalacji centralnego ogrzewania bądź podgrzewa wodę. Latem pompa usuwa ciepłe powietrze z wewnątrz pomieszczeń i kieruje do nich chłodne. Jeśli połączysz ją z instalacją fotowoltaiczną, ogrzejesz lub ochłodzisz dom niemal za darmo.
 

Artykuł sponsorowany

Zapisz się do newslettera:
Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celach marketingu usług i produktów partnerów właściciela serwisów.
Senioriada 2023: niedziela. Fotorelacja