Dzisiaj jest: 24.9.2023, imieniny: Dory, Gerarda, Maryny

Transport samochodu z zagranicy - czy to się opłaca?

Dodano: 6 miesięcy temu

Samochód jest najpowszechniejszym środkiem transportu i ciężko jest sobie wyobrazić codzienne funkcjonowanie bez niego.

Transport samochodu z zagranicy - czy to się opłaca?
Samochód jest najpowszechniejszym środkiem transportu i ciężko jest sobie wyobrazić codzienne funkcjonowanie bez niego. Auto musi być sprawne, a więc co jakiś czas trzeba zmienić je na nowszy model. Część osób kupuje pojazdy w polskich salonach, ale nadal import z innych krajów jest dużo bardziej popularny. Czy transport auta z zagranicy się opłaca? Z jakich krajów najczęściej transportuje się samochody?

Czy warto sprowadzić auto z zagranicy? 

Samochód musi nie tylko ładnie się prezentować, ale przede wszystkim ważna jest bezawaryjność i dostępność części. Wyposażenie też jest istotne i warto wziąć pod uwagę, czy auto ma na przykład podgrzewane fotele lub wszystkie szyby elektryczne. Kupując auto używane w Polsce, najczęściej oszczędza się na dodatkowych bajerach, jednak w krajach zachodnich jest inaczej, a więc sprowadzając auto z zagranicy, można kupić samochód w podobnej cenie, ale ze znacznie lepszym wyposażeniem.  

Znalezienie dobrego auta nie jest wcale takie proste, a sprowadzenie go wymaga znajomości przepisów, czasu i wiedzy. Z tego względu najlepszym rozwiązaniem jest znalezienie doświadczonego i zaufanego dealera, który znajdzie odpowiedni pojazd. Jeżeli jednak wybierzesz auto sam, wpisując frazy takie jak transport samochodów w Białymstoku, transport Warszawa czy inne miasto docelowe, znajdziesz firmę, która przewiezie twój nowy samochód przez granicę.  

Ile kosztuje transport auta z innego kraju? 

Najtańszą opcją jest samodzielne sprowadzenie samochodu z zagranicy, jednak nie każdy wie, od czego zacząć. Niezbędna jest też wiedza dotycząca przepisów transportu i znajomość języka obcego. Warto zatem zlecić transport firmie zewnętrznej. Cena sprowadzenia auta uzależniona jest od: 

  • kraju, w jakim auto się znajduje, 
  • dystansu do pokonania, 
  • rodzaju samochodu. 

Firmy transportowe w Polsce sprowadzają auta z Niemiec za cenę wahającą się średnio od 1200 do 1700 złotych. Transport auta pochodzącego z Belgii będzie kosztować od 900 do 1600 złotych, a z Francji od 1000 do ponad 2000 złotych.  

Z jakich krajów sprowadza się najczęściej samochody? 

Import samochodów do Polski w ostatnim czasie nieco zmalał, co nie oznacza, że Polacy nie sprowadzają aut z zagranicy. Najczęściej transportowane są auta z: 

  • Niemiec, 
  • Francji, 
  • Belgii,  
  • Włoch,  
  • Wielkiej Brytanii, 
  • Stanów Zjednoczonych. 

Z racji tego, że po sąsiedzku na zachodzie są Niemcy, to największa ilość aut pochodzi z tego kraju. Choć jeszcze do niedawna mówiło się, że samochody sprowadzane z zagranicy mają już swoje lata świetności za sobą, obecnie coraz chętniej kupowane są nowsze auta używane. Na samochód dwu- lub trzyletni trzeba wydać znacznie więcej pieniędzy niż na 10-letni model, ale za to można go eksploatować znacznie dłuższy czas. Takie samochody nie mają dużo przejechanych kilometrów, a więc teoretycznie nie ma konieczności wymiany dużej ilości części czy podzespołów. 

Czy warto samodzielnie sprowadzić auto? 

Kupno auta sprowadzonego z zagranicy jest opłacalne z wielu względów, jednym z nich jest oczywiście cena. Kolejny aspekt to wyposażenie, które jest znacznie bogatsze niż w autach kupionych w Polsce. Jednak trzeba doliczyć koszt sprowadzenia samochodu do kraju. Nie jest to duży wydatek, ale sporo osób zastanawia się, czy nie lepiej samodzielnie wybrać auto, pojechać, obejrzeć je i przywieźć.  

Jest to dobry sposób pod warunkiem, że ma się doświadczenie w tej dziedzinie, zna się przepisy i wie, o co się pytać, czy jakie dokumenty należy mieć podczas transportu samochodu przez granicę. To dość skomplikowane procedury, które warto zostawić specjalistom. Transport organizowany przez doświadczone firmy jest znacznie lepszą opcją, która pozwoli oszczędzić sobie sporo nerwów.

– Artykuł sponsorowany

Źródło: Tipmedia.pl
Zapisz się do newslettera:
Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celach marketingu usług i produktów partnerów właściciela serwisów.
Senioriada 2023: niedziela. Fotorelacja