Dzisiaj jest: 19.5.2024, imieniny: Celestyny, Iwony, Piotra

Kamienica odzyska blask

Dodano: rok temu

Stargardzkie Towarzystwo Budownictwa Społecznego przygotowuje się do kolejnej dużej inwestycji.

Kamienica odzyska blask

Stargardzkie Towarzystwo Budownictwa Społecznego przygotowuje się do kolejnej dużej inwestycji. Kamienica przy ul. Młyńskiej 10 zostanie wyremontowana. Zakres prac za ponad 1 000 000 zł jest naprawdę szeroki. Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem, roboty powinny rozpocząć się i zakończyć jeszcze w tym roku.
 

Budynek przy ul. Młyńskiej 10 będzie docieplony. Dodatkowo ściana frontowa zostanie poddana renowacji. Pojawią się też nowe drzwi i okna. Kompleksowo wyremontowana będzie klatka schodowa, z której znikną toalety. W całej kamienicy wymienione zostaną również instalacje: gazowa i wodno-kanalizacyjna. Budynek będzie zmodernizowany od piwnic – tam zaplanowano izolację i malowanie ścian, wykonanie nowej posadzki oraz schodów, aż po dach – w ramach inwestycji m.in. wymienione zostanie pokrycie dachowe.
 

Stargardzkie TBS inwestuje zarówno w kompleksowe remonty, jak i w zupełnie nowe budownictwo. Na os. Lotnisko powstaną 33 mieszkania o łącznej powierzchni prawie 1 500 m2. Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem, pierwsi stargardzianie wprowadzą się tam już w drugiej połowie przyszłego roku.
Nowy budynek znajdzie się w sąsiedztwie tego, który został oddany do użytku przez Stargardzkie TBS w 2020 r. (ul. J. Śniadeckiego 17). O tej inwestycji więcej można przeczytać tutaj.

 

Zdjęcia: UM w Stargardzie

URZĄD MIEJSKI W STARGARDZIE

Źródło: Urząd Miejski w Stargardzie
Zapisz się do newslettera:
Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celach marketingu usług i produktów partnerów właściciela serwisów.
Dzień Pionierów 12.05.2024. Fotorelacja