Dzisiaj jest: 23.3.2023, imieniny: Feliksa, Konrada, Zbysławy

Bezpieczni piesi

Dodano: tydzień temu
Redakcja poleca!

Uczniowie kilku stargardzkich szkół podstawowych zyskają miejsca do nauki przepisów drogowych i prawidłowego poruszania się po chodnikach i jezdniach – zarówno piechotą, jak i na rowerze.

Bezpieczni piesi

Uczniowie kilku stargardzkich szkół podstawowych zyskają miejsca do nauki przepisów drogowych i prawidłowego poruszania się po chodnikach i jezdniach – zarówno piechotą, jak i na rowerze. W naszym mieście kończone jest też kolejne wyniesione przejście dla pieszych. Na realizację projektu, dzięki któremu na ulicach Stargardu będzie bezpieczniej, pozyskaliśmy prawie 400 000 zł z dofinansowania z funduszy unijnych.
 

Przy trzech placówkach wykonane zostaną stacjonarne miasteczka rowerowe. Jeszcze w tym roku skorzystają z nich uczniowie SP nr 3, 4 i 8. To miejsca, w których dzieci uczą się prawidłowych zachowań na drodze i mogą poćwiczyć np. jazdę na rowerze w warunkach zbliżonych do rzeczywistości. Dzięki temu młodzi ludzie łatwiej zapamiętują przepisy drogowe i wypracowują dobre nawyki jeszcze przed samodzielnym poruszaniem się po mieście – pieszo lub na dwóch kółkach. Kolejne, tym razem mobilne, miasteczko rowerowe wraz z torem przeszkód będzie też przy Szkole Podstawowej nr 11.

W ramach projektu powstaje również następne wyniesione przejście dla pieszych. Takie rozwiązanie zwiększy bezpieczeństwo przechodniów na ul. R. Traugutta – w pobliżu SP nr 8. Prace w tym miejscu powinny zakończyć się na początku kwietnia. Pasy będą również dodatkowo oświetlone. Więcej piszemy o tym tutaj.
 

Pieniądze na miasteczka rowerowe i wyniesione przejście dla pieszych pozyskaliśmy w ramach Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko 2014-2020.
 

Zdjęcie: Tadeusz Surma/archiwum

                Urząd Miejski w Stargardzie

Źródło: Urząd Miejski w Stargardzie
Zapisz się do newslettera:
Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celach marketingu usług i produktów partnerów właściciela serwisów.
Arka Gdynia-PGE Spójnia Stargard. Galeria