Dzisiaj jest: 22.2.2024, imieniny: Małgorzaty, Marty, Nikifora

Prawie 18 mln środków na programy ?Asystent osobisty osoby niepełnosprawnej? i ?Opieka wytchnieniowa? dla zachodniopomorskiego

Dodano: rok temu Autor:

Wczoraj w Urzędzie Wojewódzkim w Szczecinie wojewoda Zbigniew Bogucki przyjął przedstawicieli gmin i powiatów, którzy złożyli zapotrzebowanie na środki z Funduszu Solidarnościowego.

Prawie 18 mln środków na programy ?Asystent osobisty osoby niepełnosprawnej? i ?Opieka wytchnieniowa?  dla zachodniopomorskiego

Wczoraj w Urzędzie Wojewódzkim w Szczecinie wojewoda Zbigniew Bogucki przyjął przedstawicieli gmin i powiatów, którzy złożyli zapotrzebowanie na środki z Funduszu Solidarnościowego oraz wręczył im umowy.

Fundusze zostaną przeznaczone na programy: 
„Asystent osobisty osoby niepełnosprawnej” i „Opieka wytchnieniowa”.


- „Asystent osobisty osoby niepełnosprawnej” i „Opieka wytchnieniowa”, to niezwykle ważne programy, dzięki którym osoby niepełnosprawne oraz ich bliscy, którzy na co dzień sprawują nad nimi opiekę uzyskują pomoc – podkreślił dziś (14.03.23) na konferencji w ZUW w Szczecinie wojewoda Zbigniew Bogucki.

 


 

Kwota przydzielona dla województwa zachodniopomorskiego w roku 2023 to 17,8 mln, z czego:
-dofinansowanie na usługi asystenta osobistego – 13,1 mln zł uzyskały 62 samorządy – o 9 więcej, niż w roku ubiegłym.
- na wsparcie członków rodzin lub opiekunów osób niepełnosprawnych poprzez opiekę wytchnieniową dotację w kwocie 4,7 mln zł przyznano 57 samorządom – o 14 więcej, niż w 2022 r.

Z powyższych kwot Gmina Miasto Stargard otrzymało:
-na asystenta osobistego osoby niepełnosprawnej: ponad 240 000 zł
-na opiekę wytchnieniową: prawie 185 000 zł

Umowę z rąk wojewody Zbigniewa Boguckiego odebrała pani wiceprezydent Ewa Sowa.

 


 

Źródło: Zachodniopomorski Urząd Wojewódzki
Zapisz się do newslettera:
Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celach marketingu usług i produktów partnerów właściciela serwisów.
„Zachodniopomorska Stójka dla Hani”. Fotorelacja