Dzisiaj jest: 11.12.2023, imieniny: Biny, Damazego, Waldemara

Urząd Miejski: Mamy pieniądze na cmentarz

Dodano: 9 miesięcy temu

210 000 zł dofinansowania pozyskaliśmy na kolejną inwestycję na Międzynarodowym Cmentarzu Wojennym przy ul. W. Reymonta.

Urząd Miejski: Mamy pieniądze na cmentarz

210 000 zł dofinansowania pozyskaliśmy na kolejną inwestycję na Międzynarodowym Cmentarzu Wojennym przy ul. W. Reymonta. W zeszłym roku wyremontowaliśmy tam ogrodzenie i pomnik na placu centralnym. Teraz blask odzyskają kolejne monumenty. Pomogą w tym pieniądze z Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Resztę dołożymy z budżetu miasta.
 

W tym roku na nekropolii przy ul. W. Reymonta wyremontowane zostaną dwa pomniki – żołnierzy francuskich i włoskich. Oba monumenty zostaną dokładnie wyczyszczone, a ubytki będą uzupełnione. Wykonawca zabezpieczy też powierzchnię pomników przed niekorzystnymi warunkami atmosferycznymi. Dodatkowo w ramach inwestycji na tym cmentarzu pojawi się tablica informacyjna w językach: polskim, angielskim i Braille’a. Wszystkie prace będą wykonane jeszcze w tym roku.
 

W Stargardzie regularnie inwestujemy w cmentarze i miejsca ważne historycznie. W 2022 r. na nekropolii przy ul. W. Reymonta blask odzyskał jeden z pomników i ogrodzenie. Z kolei na cmentarzu przy ul. T. Kościuszki wymienione zostały nagrobki na kwaterze saperów. Spoczywają tam głównie mężczyźni, którzy w 1945 r. rozminowywali Stargard, a także dwie sanitariuszki.

                Urząd Miejski w Stargardzie

Źródło: Urząd Miejski w Stargardzie
Zapisz się do newslettera:
Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celach marketingu usług i produktów partnerów właściciela serwisów.
Jarmark Świąteczny pod Szczęśliwą Gwiazdą. Galeria