Dzisiaj jest: 14.5.2024, imieniny: Bonifacego, Julity, Macieja

Nikola Piechocka na podium Pucharu Polski

Dodano: rok temu Autor:

Kolejny weekend i kolejny sukces zawodników klubu Feniks Pesta.

Na I Puchar Polski Kadetek do Karlina Feniks Pesta skierował 2 swoje zawodniczki.

Nikola Piechocka oraz Paulina Kucharczyk powalczyły na matach w trakcie tego weekendu (03-05.03).

Pierwsza z nich w wadze 57 kg wywalczyła srebrny medal. Stoczyła 4 szybkie pojedynki, jednakże w finale została zatrzymana przez swoją przeciwniczkę.

Paulina Kucharczyk w wadze 65 kg stoczyła 3 pojedynki i zajęła 10 miejsce.

Nikola jest uczennicą ZS 2, a Paulina II LO w swoim rodzinnym mieście Stargardzie.

I Puchar Polski Kadetek w zapasach kobiet był kwalifikacją do kwietniowych Mistrzostw Polski.

Jako trenerzy jesteśmy zadowoleni z wyniku, jednak mamy mały niedosyt. Wiemy, nad czym pracować i co poprawić. Obserwujcie Nasze dziewczyny, bo jeszcze wiele może się wydarzyć-Mariusz Kucharczyk

Na piątkowej Gali Mistrzów Polski 2022 sportowcem roku została Paulina Kucharczyk, a 2 miejsce zajęła Nikola Piechocka.