Dzisiaj jest: 5.6.2023, imieniny: Bonifacego, Kiry, Waltera

Najwyższa drabina już w Stargardzie

Dodano: 3 miesiące temu
Redakcja poleca!

Pięć zupełnie nowych pojazdów, które pomogą w ratowaniu życia, zdrowia i dobytku stargardzian jest już w mieście.

Najwyższa drabina już w Stargardzie

Pięć zupełnie nowych pojazdów, które pomogą w ratowaniu życia, zdrowia i dobytku stargardzian jest już w mieście. Samochody zaprezentowano na Rynku Staromiejskim. Jedno z aut ma najwyższą na świecie łamaną drabinę o wysokości prawie 42 m. – Mieszkańcy wiedzą, że mogą liczyć na naszych strażaków, a ja z kolei zapewniam, że straż może liczyć na miasto. Zarówno w kwestii doposażania komendy, ale również w każdej innej sprawie, z którą się do nas zwróci – mówi prezydent Rafał Zając.
 

Przekazanie nowoczesnych pojazdów było okazją do podkreślenia roli strażaków, niezmiennie plasujących się na szczycie zestawienia najbardziej poważanych zawodów w Polsce. – Stargard od wielu lat rozwija się intensywnie. Dużo wysiłku wkładamy w to, żeby w naszym mieście powstawały nowe miejsca pracy, żeby jakość życia mieszkańców podnosiła się cały czas dzięki wciąż realizowanym inwestycjom. Jestem jednak przekonany, że dla wszystkich najważniejsze pozostaje zdrowie i bezpieczeństwo. Kiedy czujemy zagrożenie, to pozostałe kwestie przestają mieć znaczenie. O bezpieczeństwo stargardzian znakomicie troszczą się właśnie nasi strażacy, za co jesteśmy ogromnie wdzięczni – mówi prezydent Rafał Zając.
 

Tylko w ostatnich czterech latach ponad 1 100 000 zł przekazano z budżetu Stargardu na dofinasowanie działalności Straży Pożarnej w naszym mieście. Pieniądze wydano m.in. na dofinansowanie zakupów pojazdów ratowniczo-gaśniczych, agregat prądotwórczy o ogromnej mocy, skokochron, defibrylatory AED, odkurzacz i osuszacz powietrza, a także nowoczesny system łączności. Wsparcie finansowe z miejskiej kasy będzie przyznane także w tym roku.
 

– Nowoczesny sprzęt o wartości 10 000 000 zł, który w ciągu 12 miesięcy trafia do jednej komendy, jest czymś wyjątkowym. Funkcjonariusze ze Stargardu są bardzo dobrze oceniani, ponieważ reprezentują naprawdę wysoką skuteczność i poziom ratowniczy. Wspomniany sprzęt będzie wykorzystywany również przez powstającą właśnie grupę ratownictwa technicznego, która obsłuży także województwo zachodniopomorskie. To na pewno podnosi rangę komendy w Stargardzie – mówi generał Jarosław Tomczyk, zachodniopomorski komendant Wojewódzkiej Państwowej Straży Pożarnej.
 

Zdjęcia: UM w Stargardzie

                Urząd Miejski w Stargardzie

Źródło: Urząd Miejski w Stargardzie
Zapisz się do newslettera:
Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celach marketingu usług i produktów partnerów właściciela serwisów.
Zaczarowany Dzień Dziecka. Fotorelacja