Dzisiaj jest: 18.5.2024, imieniny: Alicji, Edwina, Eryka

Zwycięstwa Błękitnych. Porażka Polskiego Cukru Kluczevii

Dodano: rok temu Autor:

Piłkarze Błękitnych Stargard wygrali w tym tygodniu dwa sparingowe mecze.

W środowy wieczór zmierzyli się z ligowym rywalem. Podejmowali zajmującą 14. miejsce Vinetę. W rozgrywanym 8 października ligowym meczu w Wolinie był remis 2:2. Wtedy Błękitni odrobili dwie bramki straty. Teraz podobnym pościgiem popisali się rywale, ale remisu to nie dało.

Błękitni zwyciężyli 3:2, a prowadzili już 3:0. Przed przerwą (36. i 44. minuta) gole zdobyli Damian Niedojad i Konrad Prawucki, a w 65. minucie trafił Oskar Ryk. Odpowiedź gości była błyskawiczna - 66. i 68. minuta. Straty Vinety zmniejszyli Roman Hutyria oraz Kamil Wiśniewski. Po szybkiej wymianie ciosów można było się spodziewać jeszcze wielu goli, ale rezultat już się nie zmienił.

Sobotnim przeciwnikiem była zajmująca piąte miejsce w Zachodniopomorskiej KIPSTA IV Lidze Iskierka Szczecin. Błękitni wygrali 4:0. Dwa gole zdobył Damian Niedojad, który podobnie, jak w środę otworzył wynik spotkania. Trafiali też Bartosz Nowicki i Sebastian Ginter.

To był dopiero początek sparingowego grania na boisku przy ulicy Ceglanej. W kolejnym meczu wicelider IV ligi, Polski Cukier Kluczevia zmierzył się z Chemikiem Police (11. miejsce). Niespodziewanie goście zwyciężyli 2:0 po golach Daniela Kowalczyka i Dawida Szali.

Na koniec swój pierwszy sparing przed rundą wiosenną rozegrały rezerwy Błękitnych. Ekipa prowadzona przez debiutującego trenera Piotra Lulka (zastąpił Jarosława Piskorza, który dołączył do sztabu szkoleniowego pierwszego zespołu) wygrała z Unią Dolice 6:1. Goście to lider IV grupy zachodniopomorskiej klasy okręgowej.