Dzisiaj jest: 5.10.2024, imieniny: Flawii, Justyna, Rajmunda

Błękitni przegrali z Flotą

Piąty sparing i trzecia porażka piłkarzy Błękitnych Stargard.

Dziewiąty zespół III ligi podejmował lidera KIPSTA IV Ligi. Do Stargardu przyjechała Flota Świnoujście, która w 17 meczach zdobyła 48 punktów i pewnie zmierza po awans do III ligi. Prawdopodobne, że już w kolejnym sezonie te drużyny spotkają się w rywalizacji o ligowe punkty.

W sobotnim sparingu zdecydowanie lepsi goście, którzy zwyciężyli 3:0. W pierwszej połowie we Flocie grał Grzegorz Tarasewicz, który jeszcze jesienią występował w Błękitnych.

W 35. minucie rzut karny wykorzystał Kamil Poźniak. Jeszcze przed przerwą po rzucie rożnym i jego asyście rezultat podwyższył Dmytro Shevchuk. Wynik na 3:0 w 65 minucie ustalił Kostiantyn Karaman po podaniu Romana Dziuby. Karaman miał również duży udział w pierwszym golu, bo to po przewinieniu na nim był podyktowany rzut karny.

W następnym tygodniu Błękitni mają zaplanowane dwa sparingi - 8 lutego z ligowym rywalem, Vinetą Wolin i 11 lutego z czołową drużyną IV ligi, Iskierką Szczecin. Ostatnim testem będzie wyjazdowy pojedynek z Górnikiem Polkowice (18 lutego), a w kolejny weekend pucharowe starcie z Polskim Cukrem Kluczevią.

Drugi stargardzki zespół w ostatnim tygodniu rozegrał dwa sparingi. W środę wygrał 5:4 z drużyną u-19 Pogoni Szczecin występującą w centralnej lidze juniorów (10. miejsce). W sobotę rywalem była Agencja Inwestycyjna Stilon Gorzów. Zespół zajmujący w swojej grupie III ligi 12. miejsce wygrał w Stargardzie 3:1, a jedynego gola dla Polskiego Cukru Kluczevii zdobył z rzutu karnego Michał Magnuski.

Błękitni Stargard - Flota Świnoujście 0:3 (0:2)
0:1 - Kamil Poźniak (k.) 35'
0:2 - Dmytro Shevchuk 42'
0:3 - Kostiantyn Karaman 65'