Dzisiaj jest: 20.4.2024, imieniny: Agnieszki, Amalii, Czecha

Kolejne sparingi stargardzkich drużyn

Dodano: rok temu Autor:

To była sparingowa sobota na sztucznym boisku przy ulicy Ceglanej w Stargardzie.

Błękitni podejmowali czwartą drużynę zachodniopomorskiej KIPSTA IV Ligi, Gwardię Koszalin. Gospodarze zwyciężyli 3:1. Wynik w 13. minucie otworzył Bartłomiej Zdunek. Drugiego gola w 35. minucie zdobył Jakub Stawski. Goście odpowiedzieli w 61. minucie, gdy po dośrodkowaniu z rzutu rożnego strzałem głową gola zdobył Mateusz Piotrowski. Rezultat w 65. minucie ustalił Bartłomiej Makowski.

Dla Błękitnych był to już czwarty sparing przed rundą wiosenną. Zaczęło się od zwycięstwa 5:2 z Chemikiem Police. Później były dwie porażki - 1:7 z Chrobrym Głogów i 1:2 z Kotwicą. W Kołobrzegu gola dla Błękitnych zdobył Ariel Wawszczyk, a dla gospodarzy trafiali Grzegorz Goncerz i Kamil Bartoś.

Drugi sparing rozegrał też Polski Cukier Kluczevia. W swoim pierwszym meczu zremisował 0:0 z ligowym rywalem, Bałtykiem Koszalin. Był to pojedynek drugiej z trzecią drużyną IV ligi. W sobotę poprzeczka poszła w górę, bo do Stargardu przyjechał piąty zespół III ligi, Świt Skolvin.

Goście wyszli na prowadzenie po golu Przemysława Kędziory. W dwie minuty sytuację jeszcze przed przerwą odmienili Kamil Bartoszyński i Kacper Dudek. Gospodarze prowadzili 2:1, ale ostatecznie przegrali 2:3.