Dzisiaj jest: 23.3.2023, imieniny: Feliksa, Konrada, Zbysławy

Dla Orkiestry i ku pamięci „Kajtka”

Dodano: 2 miesiące temu
Redakcja poleca!

Najbliższe wydarzenia Ośrodek Sportu i Rekreacji dedykuje miłośnikom pływania oraz aktywności na świeżym powietrzu.

Dla Orkiestry i ku pamięci „Kajtka”

Najbliższe wydarzenia Ośrodek Sportu i Rekreacji dedykuje miłośnikom pływania oraz aktywności na świeżym powietrzu. Już w najbliższą niedzielę 29 stycznia Bieg dla Orkiestry, sześć dni później – Memoriał Władysława Wojatakjtisa. Zapisy trwają!

Co prawda zgłoszenia internetowe do Biegu dla Orkiestry już zostały zamknięte, to jednak w niedzielę będzie możliwość zapisu w biurze zawodów. Znajdować się będzie ona tam, gdzie odbywać się będzie całe wydarzenie, czyli na stadionie lekkoatletycznym przy ul. Sportowej 1.

- Mamy blisko 120 osób na liście startowej. Ustaliliśmy limit osób i pakietów startowych na 150, tak więc około 30 miejsc będzie do dyspozycji w dniu imprezy – mówi Sławomir Stańczyk, koordynator wydarzenia z ramienia Ośrodka Sportu i Rekreacji.

Wydarzenie to jest stałym punktem stargardzkiego grania dla Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Nadchodzący bieg rozgrywany będzie po raz siódmy. W tym roku, prócz rekreacyjnego biegania czy truchtania (uczestnicy sami decydują, ile okrążeń pokonać), będzie też możliwość sprawdzenia się w Teście Coopera – 12-minutowym sprawdzianie kondycji. Przygotowano medale, numery startowe i koszulki. Wpisowe jest w formie cegiełki do puszki, w kwocie minimum 30 zł. Całość dochodu zostanie przekazana do stargardzkiego sztabu WOŚP.

 


 

OSiR będzie testował podczas imprezy zakupiony kilka tygodni temu sprzęt do pomiaru czasu. Będzie też instaramka do wspólnych zdjęć, a także wielki plakat, na którym każdy z uczestników będzie mógł zostawić swoje pozdrowienia.

W pierwszą sobotę lutego przeniesiemy się do AquaStar przy ul. Szczecińskiej. Wraca tam, po kilku latach przerwy, Memoriał Władysława Wojatakjtisa, zmarłego w 2016 roku olimpijczyka. Jak co roku, w zawodach wezmą udział miłośnicy pływania ze Stargardu i innych miast w województwie. Można startować w dwóch kategoriach indywidualnych, konkurencji memoriałowych oraz sztafecie dla „Kajtka”.

- Naszym celem było to, by wrócić do obiektu, który tak doskonale znał i lubił śp. Władysław Wojtakajtis – mówi Sławomir Stańczyk z OSiR-u. – Po konsultacjach ze środowiskiem i rodziną zmarłego, zdecydowaliśmy też o zmianie terminu na pierwszy kwartał roku, aby nawiązywać symbolicznie do dat urodzin i śmierci śp. Władka. 4 lutego, prócz rywalizacji sportowej, planujemy też wystawę rekwizytów medali, zdjęć i artykułów prasowych z naszym olimpijczykiem. Zapraszamy wszystkich chętnych. Zapisy trwają do końca stycznia.

Aby zgłosić swój akces do zawodów, należy wejść na stronę: www.osir.stargard.pl/strefa-zapisow  Wpisowe wynosi 60 zł (po 31 stycznia wzrasta). W pakietach startowych m.in. plecak i ręcznik. Szykowane są też inne niespodzianki. Swoją obecnością zaszczycą nas znani olimpijczycy, będzie też żona śp. Władysława.


OSiR współorganizuje tę imprezę razem z Zachodniopomorską Radą Olimpijską. Memoriał odbywa się po raz szósty.


 

Wejdź na stronę OSiR i dowiedz się więcej o wydarzeniach: TUTAJ

Źródło: OSiR Stargard
Zapisz się do newslettera:
Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celach marketingu usług i produktów partnerów właściciela serwisów.
Arka Gdynia-PGE Spójnia Stargard. Galeria