Dzisiaj jest: 28.1.2023, imieniny: Agnieszki, Kariny, Lesława

Urząd Miejski: Kluczewo – zaczynamy przebudowę

Dodano: 3 dni temu

W ramach dużej inwestycji przebudowane zostaną 3 ulice na odcinku o łącznej długości 1,8 km.

Urząd Miejski: Kluczewo – zaczynamy przebudowę

Ponad 20 000 000 zł będzie kosztowała ogromna inwestycja w gruntowną modernizację ul. Kosmonautów, ul. Lotników i fragmentu ul. J. Lelewela. Prace ruszyły właśnie pełną parą. Po ich zakończeniu do dyspozycji będą równe jezdnie, wyniesione przejścia dla pieszych, ścieżki rowerowe, chodniki, latarnie, także dużo zieleni i inne udogodnienia. Sama przebudowa odbywa się z uwzględnieniem sugestii mieszkańców przekazanych podczas konsultacji społecznych.
 

– To duży i potrzebny projekt drogowy. Na pewno zdecydowanie podniesiemy bezpieczeństwo i komfort przemieszczania się zarówno pieszych, jak i kierowców. Oczywiście pamiętamy też o rowerzystach, dlatego ścieżka dla jednośladów na ul. Broniewskiego połączy się w sensowną całość z tą w parku przemysłowym. Wartością dodaną będzie też na pewno poprawa estetyki okolicy, którą da nam, chociażby nowa zieleń – mówi prezydent Rafał Zając.
 

W ramach dużej inwestycji przebudowane zostaną 3 ulice na odcinku o łącznej długości 1,8 km. Kierowcy zyskają równą, komfortową nawierzchnię, a bezpieczeństwo pieszych zwiększą wyniesione przejścia. Całość uzupełni odpowiednie oświetlenie LED. W planach są również nasadzenia zieleni. Istniejące skwery zostaną na nowo zagospodarowane. Pojawi się również sporo dodatkowych roślin.
 

Na modernizację pozyskaliśmy prawie 20 000 000 zł z programu Polski Ład. Całość będzie kosztować około 21 000 000 zł. Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem, inwestycja powinna zakończyć się na początku 2024 r.
 

Zdjęcia: UM w Stargardzie

                Urząd Miejski w Stargardzie

Źródło: Urząd Miejski w Stargardzie
Zapisz się do newslettera:
Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celach marketingu usług i produktów partnerów właściciela serwisów.
Enea Abramczyk Astoria Bydgoszcz - PGE Spójnia Stargard. Galeria