Dzisiaj jest: 11.12.2023, imieniny: Biny, Damazego, Waldemara

Czy wolontariat pomaga w znalezieniu pracy?

Dodano: rok temu
Redakcja poleca!

Pracodawca po zobaczeniu punktu o wolontariacie w CV na pewno spojrzy przychylniej na Twoją kandydaturę.

Czy wolontariat pomaga w znalezieniu pracy?

Wolontariat może pozwolić Ci nie tylko spędzić swój wolny czas na szerzeniu dobra i pomaganiu innym, ale też zwiększyć szanse na zdobycie cennego doświadczenia zawodowego, co wiąże się z większymi możliwościami na rynku pracy. Sprawdź jego wady i zalety i powody, dlaczego warto się w niego angażować!

Dlaczego warto angażować się w wolontariat?
Wolontariat daje dużo możliwości rozwoju, co z biegiem czasu pozwala na szybsze zdobycie pracy. W ofertach na portalu Pracuj.pl większość pracodawców podkreśla, jak ważna dla nich jest motywacja pracowników, ich różnorodne zainteresowania i doświadczenie. Dzięki wolontariatowi możesz zaskoczyć swojego przyszłego pracodawcę np. umiejętnością pracy z dziećmi czy osobami starszymi, organizowaniem imprez dla najmłodszych czy opieką nad zwierzętami. Jednocześnie dzięki wolontariatowi jesteś w stanie doskonalić swoje kompetencje interpersonalne oraz nawiązać nowe znajomości.

Jakie są zalety wolontariatu?
Jak wcześniej wspomniano, wolontariat pozwala na zdobycie cennego doświadczenia zawodowego oraz rozwój umiejętności. To dzięki niemu możesz również sprawdzić się na danym stanowisku i zobaczyć, na czym polega praca np. osoby, która pomaga osobom starszym czy opiekuje się dziećmi. Pozwala to na poszerzenie perspektyw zawodowych. Jednocześnie będziesz w stanie pomagać innym osobom, co daje dużą satysfakcję. Zapis w CV o odbytym wolontariacie na pewno zaciekawi niejednego pracodawcę, który może zadać Ci pytania związane z tym punktem na rozmowie kwalifikacyjnej!

Jakie są wady wolontariatu?
Do jednej z największych wad wolontariatu należy brak wynagrodzenia. Mimo poświęcania przez wolontariuszy swojego czasu i siły nie dostają oni pieniędzy. Wolontariat więc nie zastąpi pracy, co często wiąże się z potrzebą szukania dodatkowego zatrudnienia. Może się to również odbić na braku wolnego czasu na hobby czy wykonywaniu innych aktywności. Jednocześnie pracodawcy często wykorzystują wolontariuszy, przypisując im obowiązki normalnego pracownika i zwiększając ich godziny pracy.

Dlaczego wolontariat jest ważny dla pracodawcy?
Pracodawca po zobaczeniu punktu o wolontariacie w CV na pewno spojrzy przychylniej na Twoją kandydaturę. Taka aktywność to niezwykle istotna część zdobywania doświadczenia, warto więc wspomnieć o niej w swoim życiorysie! Obok punktu o wolontariacie opisz swoje obowiązki — pozwoli to pracodawcy przeanalizować Twoje zadania pod kątem umiejętności i doświadczenia.


Zastanawiasz się jak zmienić pracę? Odwiedź porady.pracuj.pl. Znajdziesz tam praktyczne wskazówki dotyczące tego, jak przygotować się do rozmowy kwalifikacyjnej oraz w jaki sposób napisać profesjonalne CV czy list motywacyjny.

Materiał sponsorowany
 

Źródło: Pracuj.pl
Zapisz się do newslettera:
Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celach marketingu usług i produktów partnerów właściciela serwisów.
Jarmark Świąteczny pod Szczęśliwą Gwiazdą. Galeria