Dzisiaj jest: 19.4.2024, imieniny: Alfa, Leonii, Tytusa

Błękitni Stargard po pierwszym sparingu przed rundą wiosenną

Dodano: rok temu Autor:

Za piłkarzami Błękitnych Stargard pierwszy tydzień przygotowań do rundy wiosennej.

Zespół prowadzony przez trenerów Piotra Rasta i Jarosława Piskorza w sobotnim sparingu zmierzył się u siebie z Chemikiem Police. Mecz odbył się na sztucznym boisku przy ulicy Ceglanej, a gospodarze zwyciężyli z 11. ekipą Zachodniopomorskiej KIPSTA IV Ligi 5:2.

Lepiej zaczęli jednak goście. W 2. minucie po przewinieniu na Emilu Andrzejewskim mieli rzut karny, a na gola zamienił go Daniel Kowalczyk. Błękitni wyszli na prowadzenie jeszcze w pierwszej połowie. Dwa gole - w 19. i 36. minucie zdobył Damian Niedojad.

Po zmianie stron rezultat podwyższył Sebastian Ginter, a rzut karny wykorzystał Bartłomiej Zdunek. W ostatnim kwadransie obie ekipy dołożyły po golu. Dla gości w 77. minucie strzelił Filip Ratajczyk, a rezultat trzy minuty później ustalił Dominik Lis.

W rundzie wiosennej w Błękitnych nie zagra na pewno trzech piłkarzy. Jesienią najwięcej z tego grona w pierwszym zespole występował Grzegorz Tarasewicz - 10 spotkań, 402 minuty (statystyki za 90minut.pl). Głównie w IV-ligowych rezerwach grał Marcin Wawrzyniak, który przeniósł się do Vinety Wolin. Symboliczny debiut w III lidze zaliczył też Samir Galmami, który zdecydował się na powrót do Francji.

W następnych sparingach Błękitni zmierzą się z bardziej wymagającymi rywalami. Na środę 18 stycznia mają zaplanowany wyjazdowy mecz z I-ligowym Chrobrym Głogów, a w sobotę 21 stycznia zmierzą się z II-ligową Kotwicą Kołobrzeg. Ciekawie zapowiada się też ostatni test (18 lutego) z II-ligowym Górnikiem Polkowice prowadzonym przez byłego trenera Błękitnych, Tomasza Grzegorczyka. Będą również mecze z III-ligową Vinetą oraz IV-ligowymi Gwardią Koszalin, Flotą Świnoujście i Iskierką Szczecin.

Na ostatni weekend lutego jest zaplanowany pucharowy mecz z Polskim Cukrem Kluczevią, a w pierwszy weekend marca wznowiona zostanie rywalizacja w III lidze. Błękitnych wiosną poprowadzi trener Piotr Rast, który przejął zespół przed ostatnim meczem rundy jesiennej. Pomagał mu będzie Jarosław Piskorz, dla którego to powrót do sztabu szkoleniowego pierwszej drużyny.

Błękitni Stargard - Chemik Police 5:2 (2:1)
0:1 - Daniel Kowalczyk (k.) 2'
1:1 - Damian Niedojad 19'
2:1 - Damian Niedojad 36'
3:1 - Sebastian Ginter 49'
4:1 - Bartłomiej Zdunek (k.) 72'
4:2 - Filip Ratajczyk 77'
5:2 - Dominik Lis 80'