Dzisiaj jest: 28.1.2023, imieniny: Agnieszki, Kariny, Lesława

Zeszyty dla małych odkrywców

Dodano: 3 tygodnie temu
Redakcja poleca!

Ciekawostki o zabytkach i opowieści o stargardzkich Pomnikach Historii – tego wszystkiego dowiadują się u nas już przedszkolaki.

Zeszyty dla małych odkrywców

Ciekawostki o zabytkach i opowieści o stargardzkich Pomnikach Historii – tego wszystkiego dowiadują się u nas już przedszkolaki. Najmłodsi poznają fascynującą przeszłość i uczą się poprzez zabawę. Specjalnie dla nich Muzeum Archeologiczno-Historyczne opracowało Zeszyty Edukacji Muzealnej.
 

MAH wydał już 4 takie publikacje – „Muzealnik, czyli kto?”, „Zabytek, czyli co?”, „Wystawa, czyli jak?” oraz „Pomnik historii, czyli gdzie?”. Opracowania są przygotowane specjalnie z myślą o najmłodszych. Ciekawe ilustracje, czytelny druk, swobodny język pomagają przedszkolakom poznawać historię Stargardu, a jednocześnie zwiedzać najbliższą okolicę.
 

Zeszyty Edukacji Muzealnej trafiają bezpłatnie do miejskich przedszkoli. W planach są już kolejne takie publikacje, także z myślą o osobach z niepełnosprawnościami. Najmłodsi stargardzianie mogą również uczestniczyć w specjalnych lekcjach, dostosowanych do ich wieku. Muzealnicy przygotowali coś dla maluchów i nieco starszych uczniów szkół podstawowych. Pełna oferta edukacyjna MAH jest tutaj.
 

Najnowszy zeszyt poświęcony został naszym Pomnikom Historii. Jak mówią muzealnicy, to „zadaniownik” i „spacerownik” w jednym, czyli gotowy scenariusz naprawdę ciekawych zajęć, również w plenerze. Książeczka powstała w ramach projektu „Przedszkole+cooltura” dofinansowanego ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.
 

Zdjęcie: Muzeum Archeologiczno-Historyczne/FB

                Urząd Miejski w Stargardzie

Źródło: Urząd Miejski w Stargardzie
Zapisz się do newslettera:
Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celach marketingu usług i produktów partnerów właściciela serwisów.
Enea Abramczyk Astoria Bydgoszcz - PGE Spójnia Stargard. Galeria