Dzisiaj jest: 28.3.2024, imieniny: Anieli, Kasrota, Soni

Mistrzostwa Europy ESKA Karate Shotokan w WINTERTHUR w Szwajcarii

Dodano: rok temu

W dniach 2-4.12.2022 r.odbyły się zawody Mistrzostwa Europy ESKA Karate Shotokan w WINTERTHUR w Szwajcarii.

W dniach 2-4.12.2022 r.odbyły się zawody  Mistrzostwa Europy ESKA Karate Shotokan w WINTERTHUR w Szwajcarii.

W zawodach udział wzięło 679 zawodników z 20 ekip.

Nasza młoda ekipa reprezentująca Karate Shotokan została powołana przez Polski Związek Karate. Kadra Narodowa to 10 wspaniałych zawodników z różnych rejonów Polski, a wśród niech są dwie nasze stargardzianki Emilia Momot, Karolina Michalak, 2 trenerów oraz sędzia międzynarodowy Jarosław Prządka.

Drużyna kadetek Kadry Narodowej, w składzie której była Emilia Momot, zdobyły w walkach brązowy medal.  Dodatkowo zaś w konkurencji 16-17 lat wywalczyła indywidualnie w walkach dziewiąte miejsce.

W mistrzostwach Europy startowała jeszcze jedna nasza zawodniczka Karolina Michalak, która walkach indywidualnych w kategorii wiekowej 14-15 lat zdobyła również  dziewiąte miejsce.

- Jesteśmy z całej ekipy bardzo dumni, to dobry początek do dalszego rozwoju i współpracy. Dziękujemy  trenerom klubowym za przygotowanie zawodników, gratulujemy trudnych i trafnych decyzji - Shobu-Kan Stargard.

Źródło: Shobu-Kan Stargard