Dzisiaj jest: 28.1.2023, imieniny: Agnieszki, Kariny, Lesława

Miasto wybierze "Stargardzki Produkt Lokalny"

Dodano: 2 miesiące temu Autor:
Redakcja poleca!

Urząd Miejski w Stargardzie już po raz piąty ogłosił konkurs "Stargardzki Produkt Lokalny". Przedsiębiorcy mogą zgłaszać się do 9 stycznia.

Miasto wybierze "Stargardzki Produkt Lokalny"

Urząd Miejski w Stargardzie już po raz piąty ogłosił konkurs "Stargardzki Produkt Lokalny". Przedsiębiorcy mogą zgłaszać się do 9 stycznia.

Prezydent Rafał Zając ogłosił V edycję konkursu dotyczącego przyznawania marki "Stargardzki Produkt Lokalny". Nabór wniosków będzie trwał od 9 grudnia do 9 stycznia. Uprawnionymi do udziału w konkursie są przedsiębiorstwa w swoim własnym imieniu, a także organizacje reprezentujące przedsiębiorców oraz inne instytucje "otoczenia biznesu". W konkursie przyznane zostaną marki w dwóch kategoriach: marka Stargardzki Produkt Lokalny adresowana dla przedsiębiorstw prowadzących działalność gospodarczą na terenie Gminy Miasta Stargard co najmniej 24 miesiące oraz marka Stargardzki Produkt Lokalny- Debiut Roku adresowana dla przedsiębiorstw prowadzących działalność gospodarczą na terenie Gminy Miasta Stargard do 24 miesięcy.

Marka "Stargardzki Produkt Lokalny" to konkurs, który promuje stargardzkich przedsiębiorców oraz wytwarzane przez nich unikatowe dla regionu produkty i usługi. Laureaci konkursu otrzymują prawo do posługiwania się logotypem marki "Stargardzki Produkt Lokalny", będącym symbolem stargardzkiej tradycji, jakości, innowacyjności, troski o środowisko i lokalną społeczność. Celem konkursu jest wsparcie lokalnych przedsiębiorców oraz budowanie i wzmacnianie patriotyzmu lokalnego.

Marka "Stargardzki Produkt Lokalny" po raz pierwszy została przyznana w 2018 roku. Laureatami pierwszej edycji konkursu w kategorii firm działających ponad 2 lata zostały lody baks z Kawiarenka Baks oraz układarka pobocza firmy Madrog, a w kategorii Debiut Roku- seria piw z Browaru Stargard. W 2019 r. w kategorii dla firm działających ponad dwa lata zwyciężyły Polskie Stowarzyszenie na Rzecz Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną Koło w Stargardzie- Zakład Aktywności Zawodowej "Centralna Kuchnia" za usługi cateringowe, Pizzeria "U Jana" za Pizzę Stargardzką oraz Fotografia Artystyczna Izabela Borutyńska (dawniej Foto-Krystyna) za świadczenie usług fotograficznych na stargardzkim rynku od ponad 50 lat. W kategorii Debiut Roku wyróżniona została Firma Budowlana Szubert Sp. z o.o. za Miejski Browar Stargard.

W 2020 r. laureatami w kategorii dla firm działających ponad dwa lata zostali Zakład Fryzjerski FIGARO za ponad 50-letnią rodzinną tradycję świadczenia usług rzemieślniczych w sztuce fryzjerskiej oraz Piekarnia S.C. Kamila Kozubek, Damian Kozubek za wypiek pieczywa własnej receptury. W kategorii Debiut Roku nagrodzona Stargardzka Palarnia Dobrej Kawy prowadzona przez placówkę PSONI w Stargardzie Zakład Aktywności Zawodowej "Centralna Kuchnia". W 2021 r. kapituła konkursu w kategorii dla firm działających ponad dwa lata wyróżniła Cukiernię Jacek Placek za rożki, Firmę Handlowo-Usługową "Czas" za usługi zegarmistrzowskie w szerokim zakresie oraz handel czasomierzami, piekarnię "Skowron" za pieczywo wyborowe Paluch oraz PREISS Artystyczne Wyroby Metalowe za przywiązanie do tradycji, jakość produktów i usług, za wychowanie wiernej grupy klientów w Stargardzie i nie tylko. W kategorii Debiut Roku triumfowała "Kawasutra" Kawiarnia na Okrągło za energię, zaangażowanie w życie miasta, niespotykaną jakość obsługi klienta, jakościowy produkt oraz duszę społecznika Pana Marka Matysiaka.

W skład kapituły przyznającej markę wchodzą osoby zaufania publicznego, specjaliści w dziedzinie gospodarki, ekonomii, zarządzania oraz przedstawiciele lokalnych mediów. W tym roku będą to:
  • Ewa Sowa- Zastępca Prezydenta Miasta Stargard- przewodnicząca Kapituły
  • Piotr Mync- Zastępca Prezydenta Stargardu
  • Norbert Śliwa- przedstawiciel Rady Miejskiej w Stargardzie
  • Renata Naworol- Prezes Stargardzkiej Izby Gospodarczej
  • Ewelina Świergiel- Dziekan Wydziału Przedsiębiorczości w Stargardzie ZPSB w Szczecinie
  • Wojciech Stasiak- Prezes Stargardzkiej Agencji Rozwoju Regionalnego Sp. z o.o.
  • Jacek Dziakowicz- Właściciel Stacji Twoje Radio
  • Arkadiusz Kocikowski- Dyrektor Biura Funduszy Europejskich i Rozwoju Gospodarczego

Ogłoszenie laureatów i przyznanie marki "Stargardzki Produkt Lokalny" odbędzie się podczas uroczystej gali Przedsiębiorcy Roku.
 
Zapisz się do newslettera:
Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celach marketingu usług i produktów partnerów właściciela serwisów.
Enea Abramczyk Astoria Bydgoszcz - PGE Spójnia Stargard. Galeria