Dzisiaj jest: 28.1.2023, imieniny: Agnieszki, Kariny, Lesława

Tańszy węgiel – zmiany

Dodano: 2 miesiące temu

Zgodnie z najnowszymi przepisami wszyscy, którzy złożyli wnioski o zakup węgla w preferencyjnej cenie, ale nie zdążą go kupić do końca tego roku, będą mogli przenieść niewykorzystany limit na 2023 r.

Tańszy węgiel – zmiany

Zgodnie z najnowszymi przepisami wszyscy, którzy złożyli wnioski o zakup węgla w preferencyjnej cenie, ale nie zdążą go kupić do końca tego roku, będą mogli przenieść niewykorzystany limit na 2023 r. Do tej pory regulacja mówiła o maksymalnie 1,5 tony w 2022 r. i maksymalnie 1,5 tony od 1.01.2023 r. W Stargardzie wnioski o tańszy węgiel cały czas przyjmuje Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej.
 

Prosty do wypełnienia wniosek znajduje się w załączniku poniżej. Zakup węgla w preferencyjnej cenie przysługuje m.in. gospodarstwom domowym, które otrzymały dodatek węglowy. Konieczne jest też zamieszkiwanie w gospodarstwie domowym, dla którego ma być kupiony opał. Jeśli ktoś nie zdąży kupić tańszego węgla (maksymalnie 1,5 tony) do końca 2022 r., będzie mógł skorzystać z tej opcji w 2023 r. Niewykorzystane zakupy przejdą na następny rok, dzięki czemu do dyspozycji będą maksymalnie 3 tony węgla w preferencyjnej cenie.
 

Wydrukowany, wypełniony i podpisany wniosek trzeba przynieść do Przedsiębiorstwa Energetyki Cieplnej (ul. Nasienna 6) od poniedziałku do piątku od 8:00 do 16:00. Wniosek można też przekazać przez internet za pomocą platformy ePUAP: /umstargard/SkrytkaESP ;  /umstargard/skrytka. Szczegółowe informacje są udzielane w PEC (tel. 91 578 84 00), Miejskim Ośrodku Pomocy Społecznej (tel. 91 578 03 19) i Biurze Obsługi Klienta Urzędu Miejskiego (tel. 91 578 48 81). Ministerstwo Klimatu i Środowiska uruchomiło infolinię: tel. 222 500 136 i adres e-mail: info@klimat.gov.pl.
 

Zdjęcie: pexels.com

                Urząd Miejski w Stargardzie

Źródło: Urząd Miejski w Stargardzie
Zapisz się do newslettera:
Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celach marketingu usług i produktów partnerów właściciela serwisów.
Enea Abramczyk Astoria Bydgoszcz - PGE Spójnia Stargard. Galeria