Dzisiaj jest: 28.1.2023, imieniny: Agnieszki, Kariny, Lesława

Światowe soki w Stargardzie

Dodano: 2 miesiące temu
Redakcja poleca!

Numer jeden wśród producentów napojów dla dzieci i czwarta co do wielkości marka soków na świecie wybuduje fabrykę w Stargardzie.

Światowe soki w Stargardzie

Numer jeden wśród producentów napojów dla dzieci i czwarta co do wielkości marka soków na świecie wybuduje fabrykę w Stargardzie. Grupa Capri-Sun kupiła działkę w Parku Przemysłowym Nowoczesnych Technologii. W przyszłym roku ma się tam zacząć budowa dużego zakładu. Pracę znajdzie ponad 100 osób, a produkty z naszego miasta będą trafiały do Polski, ale również na rynki europejskie.
 

– Inwestycja Capri-Sun w Stargardzie to dowód, że stworzyliśmy warunki i ofertę, która jest atrakcyjna nawet dla dużych i rozpoznawalnych, światowych marek. Zawsze podkreślam, że nowe fabryki dają następne miejsca pracy i pozytywnie wpływają na sytuację finansową miasta. W tym konkretnym przypadku to także szansa na podniesienie po raz kolejny gospodarczej atrakcyjności Stargardu. Capri-Sun będzie pierwszym zakładem z branży spożywczej działającym w PPNT. Pojawienie się takiego koncernu może zachęcać następne do zainteresowania się naszym miastem – mówi prezydent Rafał Zając.
 

Historia Capri-Sun sięga 1969 roku. Firma powstała w Niemczech. Na przestrzeni lat zdobyła pozycję czwartej co do wielkości marki soków na świecie. Współpracuje z ogromnymi koncernami, takimi jak Coca-Cola i Kraft Heinz. Capri-Sun produkuje owocowe napoje w charakterystycznych saszetkach ze słomką w 100% nadającą się do recyklingu. Dziś można je kupić już w 110 krajach na świecie. Soki są wytwarzane w 24 zakładach, a ten w Stargardzie będzie pierwszym w tej części Europy. Fabryka Capri-Sun ma powstać na blisko 14 hektarach.
 

Zdjęcia: pouchpartners.com

                Urząd Miejski w Stargardzie

Źródło: Urząd Miejski w Stargardzie
Zapisz się do newslettera:
Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celach marketingu usług i produktów partnerów właściciela serwisów.
Enea Abramczyk Astoria Bydgoszcz - PGE Spójnia Stargard. Galeria