Dzisiaj jest: 9.12.2022, imieniny: Anety, Leokadii, Wiesława

Stargardzka firma o włos od ważnej nagrody społecznej

Dodano: 2 tygodnie temu Autor:
Redakcja poleca!

Procyon Construction S.A. z siedzibą na ul. Metalowej w Stargardzie znalazł się wśród nominowanych firm w konkursie "Zachodniopomorskie Magnolie EFS".

Stargardzka firma o włos od ważnej nagrody społecznej

Procyon Construction S.A. z siedzibą na ul. Metalowej w Stargardzie znalazł się wśród nominowanych firm w konkursie "Zachodniopomorskie Magnolie EFS". Mimo że nie udało się zdobyć nagrody, warto przybliżyć działania przedsiębiorstwa.

W poniedziałek w Operze na Zamku w Szczecinie odbyła się finałowa gala "Zachodniopomorskie Magnolie EFS". W ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Zachodniopomorskiego wśród nominowanych w kategorii Inwestycje w kadry znalazł się Procyon Construction S.A. ze Stargardzie. Nie udało się zdobyć nagrody, ale samo pojawienie się wśród nominowanych jest dla firmy dużym wyróżnieniem.

Konkurs "Zachodniopomorskie Magnolie EFS" organizowany przez Wojewódzki Urząd Pracy w Szczecinie ma na celu uhonorowanie dotychczasowych wysiłków podmiotów, instytucji i osób zaangażowanych w realizację projektów społecznych. Działania te współfinansowane są ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego. - Tym konkursem chcemy uhonorować osoby i instytucje, które angażują się w działania na rzecz drugiego człowieka, które potrafią dostrzec potrzeby innych osób- mówi Dyrektor WUP w Szczecinie Andrzej Przewoda. - Na Pomorzu Zachodnim chcemy stanowić otwartą, włączającą, tolerancyjną i wrażliwą na potrzeby drugiego człowieka społeczność. Dzięki współpracy i zaangażowaniu Funduszy Europejskich udaje nam się tworzyć dobrą ofertę wsparcia. I ten kierunek będziemy kontynuować- mówi Marszałek Województwa Zachodniopomorskiego Olgierd Geblewicz.

Podczas finałowej gali w Operze na Zamku wyświetlony został film o nominowanych. Krzysztof Kozioł, HR Talent manager w Procyon Construction S.A. opowiedział o przedsiębiorstwie i realizowanych projektach. - Procyon Construction S.A. to firma produkcyjna z branży budowlanej. Działamy już od ponad 15 lat, realizując projekty żelbetowe w Szwecji oraz projekty z branży prefabrykacji w Stargardzie, wysyłając nasze gotowe łazienki pod klucz do krajów Europy Zachodniej. W ostatnim czasie zrealizowaliśmy trzy duże projekty. Pierwszy dotyczył doskonalenia kompetencji liderów naszej fabryki, drugi dotyczył komunikacji i współpracy międzydziałowej w firmie, wreszcie optymalizowaliśmy działalność produkcyjną spółki w kontekście podwyższania kompetencji pracowników. Dofinansowanie miało bardzo duże znaczenie, zwłaszcza że otrzymaliśmy 80 proc. dofinansowania. Bez takiego dużego wsparcia finansowego nie bylibyśmy pewnie w stanie zrealizować wszystkich trzech projektów i osiągnąć zamierzonych celów- powiedział Krzysztof Kozioł.

Do udziału w tegorocznej edycji konkursu "Zachodniopomorskie Magnolie EFS", w dziesięciu kategoriach, nadesłano aż 68 zgłoszeń. Zachodniopomorski Urząd Pracy w Szczecinie przypomniał, że Przedsiębiorstwo Procyon Construction zgłosiło się do projektu „Fundusz Usług Rozwojowych w województwie zachodniopomorskim- FUR2” po raz pierwszy w 2020 r. Przeszkolili wtedy swoją kadrę zarządzającą. Widząc efekty tego wsparcia, skorzystali z kolejnych szkoleń i w kolejnych latach, przeszkolili zarówno pracowników biura, jak i pracowników produkcyjnych. W łącznie przeszkolili 19 osób.

Foto: 
Fotografia dla Biznesu Tomasz Kutelski

Zapisz się do newslettera:
Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celach marketingu usług i produktów partnerów właściciela serwisów.
Parada Mikołajów. Galeria