Dzisiaj jest: 19.3.2024, imieniny: Aleksandryny, Józefa, Nicety

Prowadzili z liderem 2:0. Sensacja była tak blisko

Dodano: rok temu Autor:

W 10. kolejce zachodniopomorskiej KIPSTA IV Ligi było blisko dużej sensacji.

Na pierwszy plan wysunął się mecz w Świnoujściu. Miejscowa Flota w dziewięciu wcześniejszych kolejkach nie straciła nawet punktu. W sobotę była jednak w ogromnych opałach, a sensację mogły sprawić rezerwy Błękitnych Stargard.

Dużym wzmocnieniem okazał się Oskar Ryk. Podstawowy piłkarz drużyny grającej o szczebel wyżej pauzował w III lidze po czwartej żółtej kartce, którą tydzień wcześniej otrzymał w meczu z Sokołem Kleczew. W rezerwach mógł jednak zagrać i strzelił dwa gole.

Po jego trafieniach Błękitni prowadzili 2:0. W 30. minucie Patryk Harkot faulował Kornela Seniuka. Chwilę później Oskar Ryk mocnym strzałem wykorzystał rzut karny. W 43. minucie uderzeniem z ostrego kąta strzelił swojego drugiego gola. Flota odrobiła straty uderzeniami pod poprzeczkę. Kontaktowego gola strzelił w 64. minucie Filip Adamski, a w 84. minucie po główce Michała Stasiaka był już remis.

Błękitni stracili prowadzenie, ale byli bardzo blisko zdobycia przynajmniej punktu. Niestety w 95. minucie po rzucie rożnym trzeciego gola dla gospodarzy zdobył Adam Wiejkuć. Błękitni II z 15 punktami pozostali na siódmym miejscu w tabeli, a Flota ma komplet 30 "oczek".

Rozczarowana może być cała grupa drużyn, której na razie pozostaje walka o drugie miejsce. Po 22 punkty mają Iskierka Szczecin, Bałtyk Koszalin i Polski Cukier Kluczevia Stargard. Sezon słabo rozpoczęła Gwardia, ale po wygranych derbach Koszalina (2:1) ma już 20 "oczek". W kontekście walki o awans to niewiele zmienia, bo zdecydowanym liderem pozostaje Flota.

We wcześniejszym meczu rozgrywanym na stadionie w Niechorzu Polski Cukier Kluczevia wygrał z Wybrzeżem Rewalskim Rewal 1:0. Stargardzianie ponownie byli nieskuteczni. Jedynego gola w 45. minucie zdobył Kamil Bartoszyński. W pierwszej połowie blisko otwarcia wyniku byli Piotr Surma i Michał Magnuski. W 59. minucie na boisku pojawił się Mikołaj Midzio, który zmarnował trzy świetne sytuacje.