Dzisiaj jest: 24.9.2023, imieniny: Dory, Gerarda, Maryny

TEDi w PPNT

Dodano: rok temu
Redakcja poleca!

Kolejna firma pojawi się w Parku Przemysłowym Nowoczesnych Technologii.

TEDi w PPNT

Kolejna firma pojawi się w Parku Przemysłowym Nowoczesnych Technologii. To oznacza następne miejsca pracy dla stargardzian. Panattoni – jeden z liderów rynku nieruchomości przemysłowych – sprzedał nowoczesny magazyn o powierzchni 87 000 m2. Przy ul. Metalowej swoją siedzibę będzie miało TEDi, czyli niemiecka sieć detaliczna, która posiada 2700 sklepów w całej Europie. Wartość inwestycji to 53 000 000 euro.
 

– Zyskujemy następną dużą firmę oferującą miejsca pracy dla stargardzian. Ten nowoczesny obiekt naprawdę robi wrażenie. PPNT rozwija się dynamicznie, o czym najlepiej świadczą właśnie kolejni przedsiębiorcy i stale rosnąca liczba ofert zatrudnienia. Jednocześnie cały czas podnosimy atrakcyjność naszych terenów inwestycyjnych, które już zyskują uznanie na rynku krajowym i europejskim – mówi prezydent Rafał Zając.
 

Obiekt wybudowany przez Panattoni to BTS – tzw. magazyn „szyty na miarę”. Kupujący zyskuje takie rozwiązania, które są dopasowane do jego działalności. Inwestycja w PPNT jest energooszczędna. Dzięki nowoczesnym systemom w magazynie ograniczono również zużycie wody. – Sfinalizowana transakcja obiektu BTS potwierdza zarówno apetyt na „zielone” inwestycje, jak i ogromny potencjał drzemiący w regionie zachodniopomorskim, dostrzegany przez inwestorów. Stargard to to kluczowy ośrodek w regionie, który pozwala na sprawne dotarcie do rynków skandynawskich, a także licznych zachodnioeuropejskich, w tym Niemiec czy Holandii” – mówi Dorota Jagodzińska, Managing Director z Panattoni.
 

PPNT zajmuje powierzchnię około 850 hektarów i stale rośnie. Kolejne tereny są uzbrajane i zyskują nabywców, którzy rozwijają u nas swoje firmy albo przenoszą się z działalnością do Stargardu. W Parku na co dzień pracuje ponad 6000 osób. W 2021 r. było tam 21 przedsiębiorstw z różnych branż – zarówno duże, światowe koncerny, jak i mniejsze – także lokalne – biznesy. Więcej informacji o PPNT można znaleźć tutaj.
 

Zdjęcie: panattonieurope.com

                Urząd Miejski w Stargardzie

Źródło: Urząd Miasta Stargard
Zapisz się do newslettera:
Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celach marketingu usług i produktów partnerów właściciela serwisów.
Senioriada 2023: niedziela. Fotorelacja