Dzisiaj jest: 8.12.2023, imieniny: Delfiny, Marii, Wirginiusza

Mali artyści nagrodzeni

Dodano: rok temu
Redakcja poleca!

Choć od obchodów jubileuszu 730-lecia kolegiaty minął już miesiąc, w Stargardzie wciąż świętujemy.

Mali artyści nagrodzeni

Choć od obchodów jubileuszu 730-lecia kolegiaty minął już miesiąc, w Stargardzie wciąż świętujemy. Tym razem najmłodsi odebrali nagrody za najpiękniejsze prace plastyczne. Dzieci z przedszkoli i szkół podstawowych wzięły udział w konkursie „Kartka ze Stargardu – 730 lat KOLEGIATY Pomnika Historii”. Ich dzieła przez kilka tygodni można było oglądać na wystawie w świątyni.
 

Młodzi artyści zastosowali różne techniki plastyczne. Stargardzianie po obejrzeniu wystawy zagłosowali na najciekawsze ich zdaniem prace. Wśród przedszkolaków zwyciężyła Hanna Solecka, a drugie miejsce zajął Nikodem Soroka – oboje z Przedszkola Miejskiego nr 5. Wśród uczniów klas I-IV najwięcej głosów zdobyła praca Kaliny Czarnowskiej ze Szkoły Podstawowej nr 5. Na drugim miejscu uplasowała się Łucja Szymczykowska z Ogólnokształcącej Szkoły Muzycznej I stopnia, a na trzecim – Gabriela Kubicka z tej samej placówki.

Organizatorem konkursu plastycznego była Szkoła Podstawowa nr 4.
 

Zdjęcia: UM w Stargardzie/Paweł Bieg

                Urząd Miejski w Stargardzie

Źródło: Urząd Miasta Stargard
Zapisz się do newslettera:
Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celach marketingu usług i produktów partnerów właściciela serwisów.
II PARADA MIKOŁAJÓW - FOTORELACJA