Dzisiaj jest: 6.10.2022, imieniny: Artura, Fryderyki, Petry

Miasto Stargard z szansą na tytuł "Samorządowego Lidera Współpracy z NGO 2022"

Dodano: 2 tygodnie temu Autor:
Redakcja poleca!

We wtorek 20 września, wyłonieni zostaną Samorządowi Liderzy Współpracy z NGO. O tytuł ten walczy m.in. Miasto Stargard.

Miasto Stargard z szansą na tytuł "Samorządowego Lidera Współpracy z NGO 2022"

We wtorek, 20 września, wyłonieni zostaną Samorządowi Liderzy Współpracy z NGO. O tytuł ten walczy m.in. Miasto Stargard.

We wtorek, 20 września, ogłoszone zostaną wyniki konkursu Marszałka Województwa Zachodniopomorskiego "Samorządowy Lider Współpracy z NGO 2022". Uroczystość odbędzie się podczas XVI Zachodniopomorskiego Forum Pełnomocników ds. NGO w INKU- Inkubator Sektorów Kreatywnych w Szczecinie. O tytuł walczą: Miasto Stargard, Miasto Kołobrzeg, Powiat Gryfiński, Powiat Choszczeński, Powiat Koszaliński, Powiat Myśliborski, Powiat Łobeski, Gmina Goleniów, Gmina Dębno, Gmina Trzcińsko-Zdrój, Miasto Darłowo, Gmina Czaplinek, Gmina Mielno i Gmina Lipiany.

Nagrody przedstawicielom jednostek samorządu terytorialnego, które najefektywniej współpracują z organizacjami pozarządowymi, wręczą marszałek Olgierd Geblewicz oraz wicemarszałek Olgierd Kustosz. Jak informuje Urząd Marszałkowski Województwa Zachodniopomorskiego, zwycięzcy każdej z czterech kategorii otrzymają tytuł "Samorządowego Lidera Współpracy z NGO 2022", okolicznościowe statuetki wykonane przez prof. Jerzego Lipczyńskiego, dyplomy oraz nagrodę finansową w wysokości 10 000 zł z przeznaczeniem na współpracę z organizacjami pozarządowymi, wolontariuszami i społecznikami do wykorzystania do końca 2022 r.

Jednostki samorządu terytorialnego zostaną nagrodzone w czterech kategoriach: Miasta powyżej 40 tys. mieszkańców i miasta na prawach powiatu, powiaty, gminy liczące 15-40 tys. mieszkańców i gminy liczące poniżej 15 tys. mieszkańców. Przedmiotem oceny była współpraca prowadzona z organizacjami pozarządowymi od 1 stycznia do 31 grudnia 2021 r. Komisja konkursowa przy ocenie wniosków zwracała uwagę m.in. na efekty zrealizowanych inicjatyw, współpracę z organizacjami pozarządowymi, wolontariuszkami i wolontariuszami czy mieszkańcami, wprowadzanie rozwiązań odpowiadającego na potrzeby społeczne, w tym niecodzienne podejście do realizacji, a także znaczenie dla Pomorza Zachodniego (budowanie tożsamości lokalnej i regionalnej, poczucia odpowiedzialności za społeczność).

Miasto Stargard w poprzednich latach otrzymało już tytuł Samorządowego Lidera Współpracy z NGO. W 2012 roku w konkursie zajęło I miejsce za prowadzenie Stargardzkiego Centrum Wspierania Organizacji Pozarządowych. Kapituła konkursu pozytywnie oceniła wówczas również System wsparcia osób bezdomnych na terenie Gminy-Miasta Stargard Szczeciński oraz Miejski program działań na rzecz osób niepełnosprawnych na lata 2005-2015. Marszałek przyznał tytuł lidera Gminie Miasto Stargard także w 2013 roku. Wyróżnienie dotyczyło budowania we współpracy z organizacją pozarządową systemu wsparcia osób bezdomnych na terenie Gminy Miasta Stargard Szczeciński oraz działalność Centrum Integracji Społecznej. I miejsce Gminie Miasto Stargard przypadło również w 2014 roku za program mieszkalnictwa wspomaganego "Potrzebny Dom" oraz program wychodzenia z bezdomności "Od Nowa". W 2019 roku Gmina Miasto Stargard otrzymała wyróżnienie w kategorii gmin liczących powyżej 15 tys. mieszkańców.

Zapisz się do newslettera:
Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celach marketingu usług i produktów partnerów właściciela serwisów.
PGE Spójnia Stargard - Enea Abramczyk Astoria Bydgoszcz. Photos by Paweł Zdziech