Dzisiaj jest: 6.10.2022, imieniny: Artura, Fryderyki, Petry

Czym są platformy ecommerce i jakie są ich zalety?

Dodano: miesiąc temu

Jeszcze nie tak dawno temu, handel stacjonarny był jedyną możliwością dla przedsiębiorców.

Czym są platformy ecommerce i jakie są ich zalety?

Jeszcze nie tak dawno temu, handel stacjonarny był jedyną możliwością dla przedsiębiorców. Z czasem jednak sprzedaż przeniosła się do sklepów internetowych, których popularność z roku na rok wyłącznie rośnie. W odpowiedzi na również rosnące potrzeby konsumentów, powstały platformy ecommerce - dowiedz się, czym są i jakie są ich zalety!
 

Czym są platformy ecommerce i do kogo są skierowane?

Pojęcie ecommerce to skrót od słów "electronic commerce", co oznacza po prostu handel elektroniczny. Platformy sprzedażowe zyskują coraz większą popularność za sprawą możliwości tworzenia sklepów internetowych, z których w dzisiejszych czasach konsumenci korzystają niezwykle chętnie. Tworzenie sklepu internetowego na platformie może powstawać od podstaw lub dzięki wykorzystaniu oprogramowania open source, jednak wyjątkowo istotne jest, aby zadanie to wykonane zostało przez doświadczone osoby. W tym celu można skorzystać z pomocy agencji e-commerce Brand Active, dzięki czemu finalnie sklep będzie w pełni funkcjonalny. 
Platforma e commerce to wygodna opcja dla każdego z przedsiębiorców, który zamierza rozpocząć efektywną sprzedaż internetową. Narzędzie to jest skierowane do różnorodnych branż, w tym również sieci handlowych, jak i niewielkich lokalnych sprzedawców. Sklepy internetowe umożliwiają dotarcie do znacznie większej ilości potencjalnych klientów w całym kraju, a nawet poza jego granicami, co daje ogromne możliwości rozwojowe firmy oraz naturalnie przyczynia się do zwiększenia zysków pochodzących ze sprzedaży.
Decydując się na tego typu rozwiązanie, warto również wziąć pod uwagę wybór platformy e commerce. Wraz z ich popularyzacją, przedsiębiorcy mają obecnie znacznie większy wybór - każda platforma sklepu internetowego, choć działa na podobnych samych zasadach, może być mniej lub bardziej skomplikowana w obsłudze lub posiadać pewne ograniczenia. W naszym kraju, najpopularniejsze platformy e commerce to zdecydowanie Shopify oraz WooCommerce, o których więcej dowiesz się tutaj: https://brandactive.pl/shopify-vs-woocommerce-najwazniejsze-roznice/.
 

Jakie są zalety platform e commerce?

Myśląc o sklepie internetowym na platformie, nie można wspomnieć o niewielkich kosztach, jakie wiążą się z jego prowadzeniem. Oprogramowanie służące do jego założenia to koszt nawet kilkunastu złotych miesięcznie, dzięki czemu własny sklep internetowy posiadać mogą nawet mali przedsiębiorcy lub osoby dopiero rozpoczynający swoją przygodę sprzedażową.
Pozostając w kwestii kosztów, oszczędności można spodziewać się również dzięki brakom kosztów związanych z wynajmem i eksploatacją lokalu, co bywa największym obciążeniem podczas prowadzenia sklepu stacjonarnego. Korzystając z platformy ecommerce, przedsiębiorca ma także szerokie możliwości marketingowe - dostępne narzędzia dają szansę na skuteczne wypromowanie sklepu, co pozwala na dotarcie do jak największej ilości potencjalnych klientów.
Na stronie https://brandactive.pl/jak-zostac-shopify-developerem/ dowiesz się, jak rozpocząć własną działalność w sieci - poznaj bliżej temat platform e commerce i rozwijaj swoją działalność w prosty, wygodny i niedrogi sposób!

 

Materiał sponsorowany

Źródło: Tipmedia.pl
Zapisz się do newslettera:
Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celach marketingu usług i produktów partnerów właściciela serwisów.
PGE Spójnia Stargard - Enea Abramczyk Astoria Bydgoszcz. Photos by Paweł Zdziech