Dzisiaj jest: 6.10.2022, imieniny: Artura, Fryderyki, Petry

Jakie zawody są najbardziej pożądane w Stargardzie?

Dodano: 2 miesiące temu

Najbardziej poszukiwane zawody w powiecie stargardzkim w 2022 r. to logopeda i audiofonolog – wynika z prognozy Barometr zawodów, wykonywanej co roku z inicjatywy resortu pracy.

Jakie zawody są najbardziej pożądane w Stargardzie?

Najbardziej poszukiwane zawody w powiecie stargardzkim w 2022 r. to logopeda i audiofonolog – wynika z prognozy Barometr zawodów, wykonywanej co roku z inicjatywy resortu pracy. Stargard cechuje się jednak dużą różnorodnością gospodarczą, a ta z kolei przekłada się na zapotrzebowanie lokalnych pracodawców na kadrę. Kto jeszcze w bieżącym roku łatwo znajdzie pracę w powiecie stargardzkim? Prezentujemy listę zawodów deficytowych.

Praca w mieście Stargard dla nauczyciela, mechanika i nie tylko

Barometr zawodów dzieli profesje na trzy główne grupy: deficytowe (osób, które je wykonują, jest zbyt mało na rynku pracy w porównaniu do zapotrzebowania zgłaszanego przez pracodawców), nadwyżkowe (odwrotna sytuacja – zbyt wielu kandydatów w stosunku do liczby dostępnych propozycji zatrudnienia) oraz pozostające w równowadze popytu i podaży. W 2022 r. w powiecie stargardzkim wskazano jedną grupę profesji o dużym deficycie – są to wspomniani na wstępie logopedzi i audiofonolodzy. Ponadto w deficycie znajduje się kolejnych 30 grup zawodowych.

Wysokie zapotrzebowanie dotyczy pracowników przetwórstwa przemysłowego, w tym motoryzacji i branż maszynowej oraz elektromaszynowej, choć nie tylko. Poszukiwani są: mechanicy maszyn i urządzeń, monterzy elektronicy, specjaliści elektroniki, automatyki i robotyki, diagności samochodowi, a ponadto krawcy, pracownicy produkcji odzieży, robotnicy obróbki drewna, stolarze, operatorzy maszyn do produkcji wyrobów z tworzyw sztucznych.

Oferty typu praca Stargard kierowane są też często do pracowników budowlanych: inspektorów nadzoru budowlanego, kierowników budowy, techników budownictwa oraz monterów konstrukcji metalowych.

Podobnie jak w wielu regionach kraju, także w powiecie stargardzkim za mało jest chętnych do pracy w ochronie zdrowia oraz pomocy społecznej. Brakuje: lekarzy, ratowników medycznych, pielęgniarek, położnych, psychologów i psychoterapeutów, pracowników socjalnych, opiekunów osób starszych i z niepełnosprawnością.

Pracowników szukają także placówki oświatowe – oferty pracy kierowane są do nauczycieli różnych specjalności: języków obcych, przedmiotów zawodowych, praktycznej nauki zawodu, nauczania wczesnoszkolnego.

Zapotrzebowanie widoczne jest również w transporcie, handlu, gastronomii. Ze znalezieniem pracy w Stargardzie i okolicy nie powinni mieć problemu: kierowcy ciężarówek, magazynierzy i ochroniarze, kierownicy sprzedaży, kasjerzy, szefowie kuchni, kucharze i pomoce kuchenne. Zbyt mało jest też osób gotowych do pracy w służbach mundurowych.


Gdzie szukać ofert pracy w województwie zachodniopomorskim?

W czasie szukania zatrudnienia warto postawić na bezpieczne źródła ogłoszeń. Należą do nich profesjonalne portale rekrutacyjne, takie jak praca.pl. Jest to platforma ogólnopolska, która umożliwia filtrowanie ogłoszeń od pracodawców. Przykładowo, osoba zainteresowana propozycjami typu praca Chociwel czy praca Suchań – oferty pracy znajdzie po wpisaniu nazw tych miejscowości w wyszukiwarce praca.pl. Użytkownik może wskazać także np. konkretne województwo, wybrać opcję praca zdalna czy rekrutacja zdalna.

Kolejnym rzetelnym źródłem propozycji zatrudnienia jest Centralna Baza Ofert Pracy. Na platformie tej znajdują się ogłoszenia a z powiatowych urzędów pracy. CBOP również pozwala na przeglądanie ofert zgodnie z wybranymi kryteriami.

 

Materiał sponsorowany

Źródło: Praca.pl
Zapisz się do newslettera:
Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celach marketingu usług i produktów partnerów właściciela serwisów.
PGE Spójnia Stargard - Enea Abramczyk Astoria Bydgoszcz. Photos by Paweł Zdziech