Dzisiaj jest: 8.5.2024, imieniny: Kornela, Lizy, Stanisława

Błękitni postrzelali w ostatnim sparingu

Za piłkarzami Błękitnych Stargard ostatni sparing przed sezonem 2022/2023.

W wyjazdowym meczu Błękitni zmierzyli się z Iskierką Szczecin. Rywale to beniaminek IV ligi, który w poprzednim sezonie wygrał swoją grupę klasy okręgowej w imponującym stylu. W 30 meczach zdobył 85 punktów (28 zwycięstw). Do tego strzelił aż 132 gole.

Konfrontacja z III-ligowcem to jednak coś zupełnie innego. Błękitni już po 45 minutach prowadzili 4:0. Po zmianie stron podwoili ten dorobek, wysoko wygrywając aż 8:0. W czterech przedsezonowych sparingach byli niepokonani, choć trzeba odnotować, że mierzyli się głównie z niżej notowanymi przeciwnikami.

W piątkowym meczu po dwa gole strzelili Oskar Ryk i Jakub Koczorowski. Po jednej bramce dołożyli Damian Niedojad, Kacper Friska, Grzegorz Tarasewicz oraz Sebastian Ginter. Pierwszy ligowy mecz już w sobotę 6 sierpnia (12:00) na wyjeździe z Gedanią Gdańsk. Pierwsze spotkanie w Stargardzie zaplanowano na piątek 12 sierpnia (18:00), a rywalem będzie Bałtyk Gdynia. Co ciekawe z Iskierką w 1. kolejce IV ligi planowanej na weekend 6-7 sierpnia zmierzą się rezerwy Błękitnych.

Warto również odnotować, że Błękitni w ostatnim tygodniu byli aktywni na transferowym rynku. Z FASE Szczecin wykupili Oliwiera Klisia. Z piłkarzem urodzonym w 2003 roku związali się trzyletnim kontraktem. Wychowanek Iny Ińsko już w poprzednim sezonie był wypożyczony do Błękitnych z FASE Szczecin. Na III-ligowych boiskach wystąpił w dwóch meczach (17 minut).

Na dwa lata z Błękitnymi związali się Mateusz Ogrodowski oraz bramkarz Daniel Latek. Dla 26-letniego Ogrodowskiego będzie to powrót do stargardzkiej drużyny, w której występował w sezonie 2018/2019. Później trafił do Stilonu Gorzów, Stali Brzeg, Piasta Żmigród, a ostatnio do Warty Gorzów.