Dzisiaj jest: 6.10.2022, imieniny: Artura, Fryderyki, Petry

Czy na rynku pracy w Stargardzie można znaleźć dobrze płatną pracę?

Dodano: 3 miesiące temu Autor:

Stargard to miasto w województwie zachodniopomorskim o bardzo korzystnym położeniu.

Czy na rynku pracy w Stargardzie można znaleźć dobrze płatną pracę?
Stargard to miasto w województwie zachodniopomorskim o bardzo korzystnym położeniu. Znajduje się blisko granicy z Niemcami, a niewielka odległość od Szczecina powoduje, że jest to świetne miasto tranzytowe. Tym samym wiele firm w tym mieście z łatwością otwiera się na rynki międzynarodowe i oferuje zatrudnienie dla specjalistów w różnych dziedzinach. Czy da się tutaj znaleźć dobrze płatną pracę? Gdzie szukać ofert i na co zwrócić uwagę? Podpowiadamy.
 

jakich branżach najłatwiej znaleźć pracę w Stargardzie?

Pracę w Stargardzie najłatwiej znaleźć w branżach związanych bezpośrednio z produkcją oraz dystrybucją towarów. Nie są to najlepiej płatne stanowiska, ale można mieć pewność tego, że zawsze istnieje duże zapotrzebowanie na takich pracowników. Wraz z nabytym doświadczeniem można liczyć na korzystne warunki umowy o pracę i dobry zarobek. Firmy zatrudniają nawet osoby bez doświadczenia. Potrzebne są jednak odpowiednie predyspozycje do pracy fizycznej. W niektórych przypadkach pracodawca może wymagać dodatkowych uprawnień, na przykład prawa jazdy. Niezmiennym zainteresowaniem cieszą się zwłaszcza oferty pracy na produkcji, przy pakowaniu i składowaniu towarów na magazynie oraz w transporcie. Pod adresem URL można znaleźć aktualną ofertę pracodawców, którzy poszukują pracowników w Stargardzie.Jakie są perspektywy na dobrze płatną pracę w Stargardzie?

Perspektywy znalezienia dobrze płatnej pracy w Stargardzie dotyczą zwłaszcza osób z wyższym wykształceniem. Wiele firm, które działają w branżach specjalistycznych potrzebuje pracowników do działu badań i rozwoju. Przedsiębiorstwa, które chcą konkurować na rynku międzynarodowym jakością swoich produktów muszą nieustannie inwestować w technologię. Dlatego osoby ze specjalistycznym wykształceniem, które bezpośrednio odnosi się do branży określonego przedsiębiorstwa, mogą liczyć na umowę o pracę na bardzo sprzyjających warunkach. Zwłaszcza w branży energetycznej oraz motoryzacyjnej można uzyskać bardzo korzystne zarobki na wyższych stanowiskach.


Osoby, które nie posiadają wyższego wykształcenia mogą również odnaleźć bardzo atrakcyjne oferty na rynku pracy w Stargardzie. Duże zapotrzebowanie jest zwłaszcza na magazynierów. Zarówno tych z doświadczeniem, jak i na osoby, które dopiero zaczynają swoją karierę. Niezmiennym i podstawowym wymaganiem każdego pracodawcy są uprawnienia na wózek widłowy. Wraz z nabytym doświadczeniem istnieją konkretne perspektywy na awans. Wyróżniający się i ambitni pracownicy mogą zostać przeniesieni na stanowisko kierownika magazynu. Wiąże się ono bezpośrednio zarówno z większą odpowiedzialnością, jak i wyższymi zarobkami.

Rozwój sektora handlowego sprawił, że wiele firm aktywnie konkuruje na rynku starogardzkim o klienta. Z tego też powodu istnieje duże zapotrzebowanie na doświadczonych przedstawicieli handlowych. Osoby, które mają za sobą lata doświadczeń mogą liczyć na bardzo korzystne warunki kontraktu lub umowy o pracę. Warto obserwować pod tym kątem ogłoszenia wystawiane przez duże przedsiębiorstwa produkcyjne. Mimo tego, że takich ofert nie jest dużo, to jednak firmy są gotowe płacić dobremu i doświadczonemu pracownikowi duże stawki miesięczne. W wielu przypadkach można także liczyć na dodatkową premię związaną bezpośrednio z ilością korzystnie podpisanych kontraktów z nowymi kontrahentami.

Branża IT prężnie rozwija się w wielu dużych miastach w całej Polsce. Nie inaczej jest w Stargardzie. Mimo tego, że większość firm działa tutaj w branży produkcyjnej to jednak istnieją wyraźne perspektywy na znalezienie zatrudnienia jako specjalista IT. Większość znajdujących się tutaj firm informatycznych koncentruje swoje działania na usługach internetowych zarówno dla osób prywatnych, jak i innych przedsiębiorstw. Są to w większości niewielkie firmy, więc ofert pracy nie jest dużo. Mimo to można liczyć na całkiem dobre zarobki, zwłaszcza posiadając bogate doświadczenie i duże umiejętności programistyczne.

Poszukując dobrze płatnych stanowisk warto także zainteresować się ofertą z branży budowlanej. Bez trudu znajdziemy oferty, które dotyczą pracy fizycznej na budowie. Wśród ofert wyróżniają się jednak te dotyczące pracy dla specjalistów. Kierownik budowy oraz operator ciężkiego sprzętu może liczyć na bardzo wysokie zarobki. Deficyt na tych stanowiskach jest bardzo duży. Nic więc dziwnego, że pracodawcy chętnie zatrudniają nawet osoby zza granicy. Można przypuszczać, że tendencja rozwoju firm w branży budowlanej nie zmieni się przez nadchodzące lata. Dlatego nieustannie można liczyć tam na nowe oferty od firm. Jest to więc tym samym doskonała ścieżka kariery dla osób, które potrzebują stabilnej pracy i korzystnych zarobków.

Praca kierowcy zawodowego w transporcie cieszy się coraz większym zainteresowaniem. Za jej wyborem przemawiają zwłaszcza wysokie zarobki związane głównie z wykonywaniem regularnych tranzytów międzynarodowych. Osoby zainteresowane taką karierą bez trudu zdobędą odpowiednie uprawnienia na samochód dostawczy lub ciężarowy, ponieważ w mieście działa wiele firm szkoleniowych.

Grafika: freepik.com

 
Zapisz się do newslettera:
Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celach marketingu usług i produktów partnerów właściciela serwisów.
PGE Spójnia Stargard - Enea Abramczyk Astoria Bydgoszcz. Photos by Paweł Zdziech