Dzisiaj jest: 7.5.2024, imieniny: Augusta, Gizeli, Ludomiry

Wysokie zwycięstwo w pierwszym sparingu

Piłkarze Błękitnych Stargard rozegrali w sobotę pierwszy przedsezonowy sparing.

Przygotowania do sezonu 2022/2023 rozpoczęły się w czwartek 7 lipca. Dziewięć dni później Błękitni Stargard rozegrali pierwszy sparing. Na stadionie w Policach zmierzyli się z miejscowym Chemikiem.

Gospodarze to zespół, który w ostatnim sezonie zajął siódme miejsce w IV lidze. W 38 meczach zdobył 61 punktów. Dla porównania występujące w tych samych rozgrywkach rezerwy Błękitnych zgromadziły 46 "oczek", co dało im 13. miejsce. Stargardzianie o utrzymanie skutecznie powalczyli w barażach z Regą Trzebiatów zwyciężając 2:0.

W sobotnim sparingu Błękitni efektownie pokonali niżej notowanego rywala aż 6:0. W 18. minucie strzelanie rozpoczął Adrian Kwiatkowski, który zostaje w Błękitnych na kolejny sezon. W 28. minucie na 2:0 podwyższył Jakub Stawski. Po zmianie stron gole strzelali również Konrad Prawucki, Bartłomiej Zdunek z rzutu karnego, Bartłomiej Makowski oraz jeden z kilku testowanych zawodników.

O tym, kto wzmocni stargardzką drużynę przekonamy się niebawem. W sobotnim sparingu zagrał wracający do Błękitnych Ariel Wawszczyk. W zespole nie ma już między innymi bramkarza Dominika Sasiaka. Na tej pozycji grali piłkarze, którzy byli w kadrze w poprzednim sezonie - niespełna 17-letni Miłosz Siekacz i bardziej doświadczony Konrad Skuza.

Błękitni rozegrają pierwszy mecz o punkty w sobotę 6 sierpnia. O 12:00 zmierzą się na wyjeździe z beniaminkiem, Gedanią Gdańsk. Tydzień później pierwszy domowy mecz z Bałtykiem Gdynia.

Chemik Police - Błękitni Stargard 0:6 (0:2)
0:1 - Adrian Kwiatkowski 18'
0:2 - Jakub Stawski 28'
0:3 - Konrad Prawucki 55'
0:4 - Bartłomiej Zdunek (k.) 61'
0:5 - Bartłomiej Makowski 80'
0:6 - zawodnik testowany (nie ujawniono nazwiska) 83'