Dzisiaj jest: 22.9.2023, imieniny: Maury, Milany, Tomasza

Fotografujesz? Miasto przygotowało konkurs

Dodano: rok temu Autor:
Redakcja poleca!

W poniedziałek, 11 lipca, rusza kolejna edycja Konkursu Fotograficznego Prezydenta Miasta "Stargard- pod szczęśliwą gwiazdą oczami mieszkańców".

Fotografujesz? Miasto przygotowało konkurs

W poniedziałek, 11 lipca, rusza kolejna edycja Konkursu Fotograficznego Prezydenta Miasta "Stargard- pod szczęśliwą gwiazdą oczami mieszkańców". W tym roku tematem przewodnim będzie Zielony Stargard.

Jak informuje Małgorzata Wójcik-Bąk, Dyrektor Wydziału Kultury, Sportu, Turystyki i Promocji UM w Stargardzie XI edycja konkursu fotograficznego "Stargard pod szczęśliwą gwiazdą oczami mieszkańców- Zielony Stargard" to kontynuacja działań promocyjnych, polegających na wdrażaniu i utrwalaniu marki miasta. Celem tegorocznej edycji konkursu jest pokazanie Stargardu jako miasta pełnego zieleni, która dodaje uroku i doskonale współgra z miejskim krajobrazem, zabytkami, rzeką Iną. - Drzewa, krzewy i kwiaty urozmaicają często monotonny miejski krajobraz. Zieleń uspokaja, poprawia nasze samopoczucie, ma także istotne znaczenie dla równowagi przyrodniczej miasta: jakość powietrza, temperaturę, wilgotność- uzasadnia Dyrektor. Dodaje, że zieleń w mieście wpływa na wymiar społeczny, to właśnie wśród zieleni chętniej spotykają się mieszkańcy, tutaj uprawiają sport, spędzają wolny czas z rodzinami. Założenia konkursu są spójne z dokumentami strategicznymi w zakresie ekologii, ochrony bioróżnorodności, a także z realizowaną przez Gminę Miasto Stargard polityką zrównoważonego rozwoju.

W celu dokonania oceny zgłoszonych fotografii i sprawnego przeprowadzenia Konkursu powołana została Komisja Konkursowa. Do jej składu zaproszone zostały osoby, które dzięki swojej wiedzy i doświadczeniu są gwarantami właściwej i rzetelnej oceny zgłoszonych fotografii, a tym samym sprawnej realizacji Konkursu. W efekcie konkursu przez Komisję Konkursową wybranych zostanie 13 najciekawszych fotografii, które wykorzystane będą w kalendarzu miejskim na 2023 rok. W skład Komisji weszli: Ewa Sowa- Zastępca Prezydenta Miasta Stargard, Przewodnicząca Komisji, Małgorzata Wójcik-Bąk- Dyrektor Wydziału Kultury, Sportu, Turystyki i Promocji Urzędu Miejskiego, Piotr Styczewski- Dyrektor Biura Prasowego- rzecznik prasowy Urzędu Miejskiego w Stargardzie, Bożena Kuszela- dziennikarka, Tadeusz Surma- fotograf, Jan Rybaczuk- fotograf, Ryszard Baloń- artysta  plastyk, Julita Siek- Dyrektor Zarządu Usług Komunalnych w Stargardzie oraz Marta Korytkowska- inspektor ds. promocji w Wydziale Kultury, Sportu, Turystyki i Promocji Urzędu Miejskiego.

Złożone w konkursie fotografie powinny zachwycić oglądającego, zainteresować walorami przyrodniczymi Stargardu, ale także promować postawy proekologiczne i zachęcać do dbałości o swoje najbliższe otoczenie. Prezentowane zdjęcia nie mogą być wykonane przed rokiem 2022. Uczestnikami konkursu mogą być osoby fizyczne, amatorzy fotografii zamieszkali w Stargardzie, którzy złożą maksymalnie 3 fotografie w formie odbitki fotograficznej w formacie min. A4 oraz na nośniku, zapisane w formacie JPG lub tiff, złożą zgłoszenie według wzoru, nie brali udziału w konkursie w roku 2021 oraz zapoznają się klauzulą informacyjną. Zgłoszenia do konkursu należy składać w zaklejonej kopercie z dopiskiem "Konkurs Fotograficzny Stargard- pod szczęśliwą gwiazdą oczami mieszkańców- Zielony Stargard" od 11 lipca do 14 października 2022 roku w Biurze Obsługi Klienta Urzędu Miejskiego ul. Hetmana Stefana Czarnieckiego 17. Autorzy 13 zwycięskich fotografii otrzymają równorzędne nagrody finansowe.

Zapisz się do newslettera:
Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celach marketingu usług i produktów partnerów właściciela serwisów.
Senioriada 2023: niedziela. Fotorelacja