Dzisiaj jest: 18.8.2022, imieniny: Bogusława, Bronisława, Ilony

Ahoj przygodo czyli UTW zaczyna wakacje:). [VIDEO]

Dodano: 2 miesiące temu Autor:
Redakcja poleca!

Pierwsi studenci, którzy zakończyli rok akademicki to Ci ze stargardzkiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku.

Ahoj przygodo czyli UTW zaczyna wakacje:). [VIDEO]

Pierwsi studenci, którzy zakończyli rok akademicki to Ci ze stargardzkiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku. Biorąc pod uwagę, że wszyscy otrzymali oceny celujące, to należą im się długie i obfitujące w przygody wakacje. Tego właśnie życzył abiturientom przewodniczący  UTW - Stanisław Bartosik podczas uroczystości zakończenia roku akademickiego. 
 

W uroczystościach wzięli udział przedstawiciele właz miasta, powiatu i zaprzyjaźnionych uczelni ze Szczecina i Pyrzyc. Najważniejsi jednak byli sami studenci. Pełni życia, aktywni i naładowani pozytywną energią. Na scenie udowodniły to „Seniority” i „Chabry”. Pierwsze popisywały się niezwykłymi umiejętnościami tanecznymi a drugie - wokalnymi. Zarówno jeden, jak i drugi zespół zebrał ogromne owacje.

Zakończenie roku akademickiego nie oznacza zakończenia aktywności studentów UTW. Wakacje zamierzają spędzić aktywnie i ciekawie. Sekcja plastyczna zaprasza na wernisaż „Barwy lata”, który w poniedziałek (20.06) odbędzie się w szkole muzycznej. Członkowie grupy turystycznej zapowiadają moc atrakcji dla tych, którzy lubią zwiedzać. Już 23 czerwca słuchacze UTW będą mogli zwiedzić Berlin, potem Spreewald, czyli niemiecką Wenecję, a także Toskanię - jeden z najpiękniejszych rejonów Włoch.
 

Stargardzki Uniwersytet Trzeciego Wieku swoją działalność rozpoczął w 2000 roku. W tamtym czasie działało 5 sekcji. Dzisiaj jest ich kilkadziesiąt. Studenci mogą brać udział w zajęciach teatralnych, tanecznych, sportowych i językowych. Wybór jest ogromny i zainteresowani z pewnością znajdą coś dla siebie. Siedziba UTW znajduje się w Stargardzkim Centrum Kultury przy ul. Piłsudskiego 105. Sekretariat czynny jest we wtorki i czwartki od 12.00 do 14.00. Tam można uzyskać wszelkie informacje na temat zapisów i działalności Uniwersytetu. 

Galeria zdjęć z wydarzenia: TUTAJ


Video z części artystycznej poniżej.
  
Zapisz się do newslettera:
Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celach marketingu usług i produktów partnerów właściciela serwisów.
Święto Wojska Polskiego. Fotorelacja