Dzisiaj jest: 28.6.2022, imieniny: Florentyny, Ligii, Leona

Obwodnica nabiera kształtów

Dodano: 2 tygodnie temu
Redakcja poleca!

Trwają intensywne prace przy budowie odcinka północnej obwodnicy Stargardu.

Obwodnica nabiera kształtów

Trwają intensywne prace przy budowie odcinka północnej obwodnicy Stargardu. To duża i ważna inwestycja, która pomoże usprawnić ruch drogowy w całym mieście, a jednocześnie wpłynie na poprawę bezpieczeństwa pieszych i rowerzystów. Jeden z fragmentów obwodnicy jest już niemal gotowy. Prace za około 10 000 000 zł idą zgodnie z planem.
 

Dobiega końca budowa części obwodnicy między ścieżką rowerową na ul. Podleśnej a ul. E. Orzeszkowej. Następnym krokiem są prace na kolejnym odcinku – między ul. Podleśną a Podmiejską. Inwestycja realizowana jest w dobrym tempie, zgodnie z harmonogramem. Na całym budowanym fragmencie została już wykonana kanalizacja deszczowa. Jeżeli wszystko nadal będzie szło zgodnie z planem, ta część obwodnicy – od ul. Składowej do ul. E. Orzeszkowej – powinna zostać oddana do użytku najpóźniej w połowie 2023 r. Na inwestycję pozyskaliśmy prawie 5 500 000 zł dofinansowania z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg.
 

Kolejne pieniądze zdobyliśmy niedawno na budowę następnego fragmentu obwodnicy północnej. To prawie 17 000 000 zł z rządowego programu Polski Ład na odcinek od ul. H. Wieniawskiego do wiaduktu przy ul. Składowej. Więcej informacji tutaj.
 

Zdjęcia: UM w Stargardzie

            URZĄD MIASTA W STARGARDZIE

Autor foto: Anna Wardal

Źródło: Urząd Miasta Stargard
Zapisz się do newslettera:
Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celach marketingu usług i produktów partnerów właściciela serwisów.
Rok szkolny 2021/2022 za nami. FOTORELACJA