Dzisiaj jest: 28.6.2022, imieniny: Florentyny, Ligii, Leona

Nowi inwestorzy na lotnisku. Kto kupił działki w PPNT?

Dodano: 2 tygodnie temu Autor:
Redakcja poleca!

Park Przemysłowym Nowoczesnych Technologii w Stargardzie cieszy się niesłabnącą popularnością wśród inwestorów.

Nowi inwestorzy na lotnisku. Kto kupił działki w PPNT?

Park Przemysłowym Nowoczesnych Technologii w Stargardzie cieszy się niesłabnącą popularnością wśród inwestorów. W 2021 r. kolejni zakupili działki, by wybudować swoje zakłady. Jakie firmy pojawią się na byłym lotnisku?

Na terenach po byłym lotnisku wojskowym w Kluczewie cały czas rozwija się przemysł. Swoje siedziby mają już tam takie firmy jak produkujący opony Bridgestone, wytwarzający urządzenia dźwigowe Cargotec, dostawca produktów medycznych Radiometer czy dostarczający elementy branży motoryzacyjnej Klippan Safety. Swoje magazyny zlokalizowała tam także sieć sklepów spożywczych Lidl oraz sieć sprzedaży artykułów pierwszej potrzeby Tedi. Na lotnisku produkuje się także opakowania w firmie SP Group, kompaktowe łązienki EcoReadyBath oraz produkty branży hydraulicznej w przedsiębiorstwie Hydroline.

W 2021 r. kilka firm zakupiło działki w PPNT. Oznacza to, że w niedługim czasie pojawią się kolejne miejsca pracy. Sprzedażą terenów inwestycyjnych i pozyskaniem inwestorów zajmuje się Stargardzka Agencja Rozwoju Lokalnego. W ramach projektu "Wzmocnienie atrakcyjności inwestycyjnej Województwa Zachodniopomorskiego poprzez kompleksowego przygotowanie terenów Parku Przemysłowego Nowoczesnych Technologii w Stargardzie" w 2018 r. uzbrojono tereny o łącznej powierzchni 18,8 ha. Do końca 2021 r. sprzedano łącznie 13,65 ha, pozostało do sprzedaży 5,15 ha. 

W 2021 r. w PPNT nieruchomości nabyły nowe podmioty. Właścicielem działki o powierzchni 3738 m2 przy ul. Tytanowej została firma AB Carbride Sp. z o.o., która zajmuje się produkcją części zamiennych do maszyn uprawowych w branży rolniczej. Firma stosuje technologię węglików spiekanych, które znacząco wydłużają żywotność części rolniczych. Przedsiębiorstwo planuje budowę hali produkcyjnej o powierzchni około 1000 m2. Firmy Sole Sp. z o.o. oraz Rato Sp. z o.o. zakupiły nieruchomość o powierzchni 7287 m2 przy ul. Krzemowej. Zajmują się one importem i dystrybucją kamienia. Obecnie ich działalność prowadzona jest w wynajętej hali przy ul. Metalowej 9.

Przy ul. Krzemowej działkę o powierzchni 3,2 ha zakupiła firma Viabaltic Sp. z o.o. Spółka prowadzi działalność transportową. Rozpoczęcie budowy hali produkcyjnej o powierzchni 1100 m2 przy ul. Tytanowej planuje firma Svetsteel Sp. z o.o. Spółka prowadzi działalność produkcyjną w branży konstrukcji stalowych.

Nie wszystkie firmy prowadzące działalność na terenie strefy przemysłowej posiadają grunty na własność. W zeszłym roku prawo do gruntu z dzierżawą na 30 lat uzyskała firma Naturalna Energia Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Umowa dzierżawy powierzchni 37,2 ha na terenie PPNT dotyczy budowy elektrowni słonecznej z ogniw fotowoltaicznych. Na terenie Waimea Logistics Park powierzchnię wynajmują także producent prefabrykowanych łazienek EcoReadyBath oraz globalna firma logistyczna obsługująca logistykę kontraktową swoich klientów Ceva Logistics. W Stargardzie operator organizuje transporty i dystrybucję towarów firmy SVP produkującej maszyny do szycia, akcesoria i części zamienne, do krajów Europy Środkowej i Północnej. 

Źródło foto: Fotografia dla biznesu Tomasz Kutelski

Zapisz się do newslettera:
Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celach marketingu usług i produktów partnerów właściciela serwisów.
Rok szkolny 2021/2022 za nami. FOTORELACJA