Dzisiaj jest: 25.9.2022, imieniny: Aureli, Kamila, Kleofasa

Zespół Szkół nr 2 kolejny raz na podium Ogólnopolskiego Konkursu Statystycznego

Dodano: 3 miesiące temu Autor:
Redakcja poleca!

Kolejny start uczniów Zespołu Szkół nr 2 w Ogólnopolskim Konkursie Statystycznym zakończony sukcesem.

Zespół Szkół nr 2 kolejny raz na podium Ogólnopolskiego Konkursu Statystycznego

W roku szkolnym 2021/2022 uczniowie Zespołu Szkół nr 2 w Stargardzie wzięli udział w LI Ogólnopolskim Konkursie Statystycznym organizowanym przez Centralną Bibliotekę Statystyczną im. Stefana Szulca w Warszawie pod patronatem Prezesa GUS.

Zadanie konkursowe polegało na opracowaniu jednego z trzech tematów w oparciu o wiedzę uzyskaną z Małego Rocznika Statystycznego Polski. Laureatkami tego konkursu zostały dwie uczennice Zespołu Szkół nr 2, kształcące się w zawodzie technika logistyka. Roksana Ogrodnik, autorka pracy pt. „Na podstawie rozdziału 18 Małego Rocznika Statystycznego Polski (wyd. 2021 lub 2020) scharakteryzuj inwestycje i środki trwałe w Polsce”, zajęła I miejsce w Polsce. Na II miejscu uplasowała się Natalia Lewandowska, autorka pracy pt. „Na podstawie rozdziału 15 Małego Rocznika Statystycznego Polski (wyd. 2021 lub 2020) scharakteryzuj transport w Polsce”. Obie prace konkursowe zostały napisane pod kierunkiem p. Jolanty Stępczyńskiej.
To duży sukces biorąc pod uwagę stale rosnące zainteresowanie uczniów szkół ponadgimnazjalnych tym konkursem i setki prac ocenianych przez komisję konkursową.


Dyrektor Zespołu Szkół nr 2 – Pan Marcin Przepióra oraz wicedyrektor – p. Jolanta Stepczyńska pogratulowali uczennicom zwycięstwa i przekazali laptopa oraz smartfona - nagrody konkursowe ufundowane przez organizatora konkursu. Sukces Roksany i Natalii osiągnięty w warunkach tak dużej konkurencji jest wynikiem dużego zaangażowania uczennic w przeprowadzenie badań lokalnych, opracowanie ciekawych wniosków oraz przygotowanie starannej prezentacji zdobytych danych. Laureatki serdecznie dziękują wszystkim osobom, które wzięły udział w badaniach statystycznych i przyczyniły się do tego sukcesu.

Warto podkreślić, że uczniowie Zespołu Szkół nr 2 od wielu lat startują w Ogólnopolskim Konkursie Statystycznym i osiągają w tej rywalizacji liczne sukcesy.

Zapisz się do newslettera:
Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celach marketingu usług i produktów partnerów właściciela serwisów.
W drodze po medal. Fotorelacja cz.2