Dzisiaj jest: 4.5.2024, imieniny: Floriana, Michała, Moniki

III liga: Wysoka porażka na pożegnanie z kibicami

Piłkarze Błękitnych rozegrali ostatni mecz przed stargardzką publicznością.

Powrót do gry po dwóch tygodniach i jednocześnie pożegnanie ze swoimi kibicami. To wszystko w 33. kolejce III ligi, która nie była udana dla Błękitnych. Stargardzianie przegrali z Pogonią Nowe Skalmierzyce aż 1:4. Jesienią na boisku rywala było lepiej (0:2).

W składzie Błękitnych już tradycyjnie w końcówce sezonu było sporo młodzieży. Nie brakowało też jednak doświadczonych graczy, jak Maciej Liśkiewicz, Krystian Kujawa, Marcin Rajch i Damian Niedojad. Goście od początku przejęli inicjatywę i już w 3. minucie stworzyli groźną sytuację. Później w toczonej w wolnym tempie pierwszej połowie niewiele się działo.

Tak było aż do 39. minuty gdy nad bramką uderzył Jakub Stawski. Błękitni zmarnowali świetną okazję, żeby prowadzić i po pierwszej połowie przegrywali, bo w ostatniej minucie stracili gola. Kamil Zadka wykorzystał ich nieporadność po rzucie rożnym.

Defensywa i bramkarz Dominik Sasiak mylili się wielokrotnie w tym spotkaniu, a rywale wykorzystali to po zmianie stron. Strzelanie skończył w 83. minucie Kacper Majerz. Wcześniej drugiego gola zdobył Zadka, a na 3:0 trafił Adam Majewski. Sędzia doliczył aż trzy minuty i Błękitni doczekali się honorowego gola autorstwa Mateusza Frankowskiego.

Pogoń Nowe Skalmierzyce już skończyła sezon, bo w ostatniej kolejce miała grać z Elaną Toruń. Beniaminek będzie miał 58 punktów i realną szansę na czwarte miejsce. Błękitni nie awansują już z zajmowanego obecnie dziewiątego miejsca, bo do Zawiszy Bydgoszcz tracą cztery punkty. Może jeszcze ich wyprzedzić Polonia Środa Wielkopolska, która ma o dwa "oczka" mniej.

W ostatniej kolejce (18 czerwca o 17:00) Błękitni zmierzą się z walczącym o utrzymanie Bałtykiem Koszalin. Po porażce 1:3 z Pogonią II Szczecin wszystko wskazywało, że Bałtyk już po 33. kolejce spadnie z III ligi. Nadeszła jednak niespodziewana pomoc.

W rywalizacji o utrzymanie namieszał zespół, który już spadł z III ligi. Polski Cukier Kluczevia Stargard wygrał z Jarotą Jarocin 3:1. Gospodarze mieli wszystko, żeby zapewnić sobie byt. W trzech wcześniejszych meczach zdobyli siedem punktów, a mierzyli się z rywalem, który miał serię pięciu porażek. Do tego od 28. minuty po strzale głową Kacpra Szymankiewicza prowadzili 1:0.

Już po pierwszej połowie było jednak 2:1 dla Polskiego Cukru Kluczevii. Dublet podobnie, jak tydzień temu z Zawiszą ustrzelił Grzegorz Magnuski. W 76. minucie rezultat z rzutu karnego ustalił Michał Magnuski.

W ostatnim meczu - również w sobotę o 17:00 Polski Cukier Kluczevia podejmie Sokół Kleczew. Ciekawiej będzie jednak na innych stadionach. Korespondencyjny pojedynek o utrzymanie stoczą Jarota (punkt przewagi) i Bałtyk. O awans do II ligi nadal walczą Olimpia Grudziądz (dwa punkty zaliczki) i Kotwica Kołobrzeg.