Dzisiaj jest: 28.4.2024, imieniny: Bogny, Walerii, Witalisa

III liga: Pięć goli w meczu beniaminków

Dodano: 2 lata temu Autor:

W 32. kolejce III ligi w Stargardzie odbył się ciekawy pojedynek beniaminków.

Z czterech beniaminków tylko Polski Cukier Kluczevia opuści III ligę. Ekipa prowadzona przez trenera Marcina Narkuna zdobyła 20 punktów i jest już pewne, że sezon skończy na 17. miejscu. Wyprzedzi tylko wycofaną z rozgrywek po rundzie jesiennej Elanę Toruń, która sportowo i tak prezentowała się lepiej, bo zdołała zdobyć 21 punktów.

W 32. kolejce Polski Cukier Kluczevia przegrał w Stargardzie z Zawiszą Bydgoszcz 2:3. Dla gospodarzy była to piąta porażka z rzędu. Ta seria w połączeniu z fatalną rundą jesienną sprawiła, że szansa na walkę o utrzymanie do ostatniej kolejki uciekła.

W innej sytuacji jest beniaminek z Bydgoszczy. Goście z 46 punktami zajmują ósme miejsce w tabeli. Oni jednak również ostatnio nie radzili sobie dobrze. W trzech wcześniejszych meczach zdobyli tylko punkt, a do Stargardu przyjeżdżali po porażce ze Świtem Skolwin aż 1:6. Do tego chcieli zrewanżować się za sensacyjną domową porażkę z Polskim Cukrem Kluczevią (0:1).

Najwięcej w sobotę działo się pomiędzy 12., a 32. minutą. Po tym efektownym fragmencie był remis 2:2. Goście dwa razy wychodzili na prowadzenie, ale na trafienia Piotra Okuniewicza odpowiadał Grzegorz Magnuski. Decydującego gola w 90. minucie strzelił Kamil Żylski.

W 32. kolejce trzy punkty, ale bez gry zdobyli Błękitni, którzy w tym terminie mieli spotkać się ze wspomnianą już Elaną. Z 45 "oczkami" Błękitni awansowali z 10. na dziewiątą lokatę. Do gry powrócą 11 czerwca. O 15:00 w ostatnim domowym meczu zmierzą się z Pogonią Nowe Skalmierzyce. Później jeszcze do rozegrania zostanie tylko wyjazdowy mecz z walczącym o utrzymanie Bałtykiem Koszalin (18 czerwca).

Polski Cukier Kluczevia Stargard - Zawisza Bydgoszcz 2:3 (2:2)
0:1 - Piotr Okuniewicz 12'
1:1 - Grzegorz Magnuski 22'
 1:2 - Piotr Okuniewicz 26'
2:2 - Grzegorz Magnuski 32'
2:3 - Kamil Żylski (k.) 90'