Dzisiaj jest: 2.5.2024, imieniny: Longiny, Toli, Zygmunta

Stargard walczy o tytuł Rowerowej Stolicy Polski!

Dodano: 2 lata temu Autor:
Redakcja poleca!

Wczoraj, 1 czerwca, ruszyła kolejna edycja rywalizacji o tytuł najbardziej rowerowego miasta w Polsce.

Stargard walczy o tytuł Rowerowej Stolicy Polski!

Wczoraj, 1 czerwca, ruszyła kolejna edycja rywalizacji o tytuł najbardziej rowerowego miasta w Polsce. W IV edycji Rowerowej Stolicy Polski udział zapowiedziało aż 56 miast, w tym ponownie Stargard. Rok temu nasze miasto uplasowało się w debiucie na bardzo wysokim, 6. miejscu.

Rowerowa Stolica Polski jest organizowana przez miasto Bydgoszcz już po raz czwarty, w tym roku możemy mówić o kolejnej rekordowej liczbie samorządów, które przystąpiły do tego projektu. Mowa o 56 miastach, wśród których są: Biała Podlaska, Białystok, Bielsko-Biała, Chełm, Chorzów, Elbląg, Ełk, Głogów, Gniezno, Gorzów Wielkopolski, Grudziądz, Inowrocław, Jastrzębie Zdrój, Kędzierzyn-Koźle, Kielce, Kołobrzeg, Koszalin, Krosno, Legnica, Leszno, Łomża, Metropolia Bydgoszcz, Mysłowice, Nowy Sącz, Ostrołęka, Ostrowiec Świętokrzyski, Piła, Piotrków Trybunalski, Piekary Śląskie, Płock, Poznań, Pruszków, Przemyśl, Puławy, Racibórz, Radom, Rybnik, Siemianowice Śląskie, Sieradz, Skarżysko-Kamienna, Skierniewice, Słupsk, Sopot, Stargard, Starogard Gdański, Suwałki, Świdnica, Tarnów, Toruń, Tychy, Wałbrzych, Włocławek, Zduńska Wola, Zielona Góra, Żory i Żyrardów.
 
Aby wziąć udział w zabawie wystarczą dwa przedmioty: rower i smartfon. W tym drugim instalujemy darmową aplikację „Aktywne Miasta”, w której dołączamy do rywalizacji „Rowerowa Stolica Polski – czerwiec 2022”. Następnie wybieramy drużynę, dla której będziemy zbierać przejechane kilometry – w naszym przypadku oczywiście Stargard. Aby jeszcze lepiej motywować się do wsiadania na nasz jednoślad, przygotowane są podgrupy – są to zakłady pracy, osiedla, szkoły i inne. Można też zaproponować nową grupę.
 
W dniach 21 kwietnia do 21 maja trwał oficjalny trening miast, w którym rowerzyści w całej Polsce wykręcili rekordowe 3,2 mln kilometrów. Ile wykręcą w czerwcu – zobaczymy.
 
W trzech pierwszych edycjach triumfowała Nowa Sól, która otrzymała - zgodnie z zasadami – puchar przechodni na stałe. Od teraz jest drugi puchar, który czeka na najbardziej rowerowe miasto. W ubiegłym roku Stargard zajął 6. miejsce w klasyfikacji ogólnej i drugie w rankingu miast od 65 do 100 tys. mieszkańców, tuż za Gnieznem. Mieliśmy 1500 aktywnych użytkowników, z czego 924 osoby kręciły regularnie, w tym 494 mężczyzn i 432 kobiety. Przejechaliśmy łącznie 219,5 tys. km w ciągu 30 dni.

Ale rywalizacja to nie tylko puchar, to także szansa na nowe stacje naprawy rowerów – dla najlepszych trzech miast oraz wyróżnienia indywidualne w postaci voucherów. W Stargardzie wyróżnionych zostanie ponadto 20 najlepszych kobiet i 20 najlepszych mężczyzn pod względem liczby przejechanych kilometrów – tak jak było to w roku ubiegłym.

Lokalnym koordynatorem akcji jest OSiR Stargard.

Szczegóły:
www.aktywne.miasta.pl
www.facebook.com/StargardRowerowaStolicaPolski

 

Źródło: OSiR Stargard
Zapisz się do newslettera:
Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celach marketingu usług i produktów partnerów właściciela serwisów.
20. urodziny Niedzielnych Spotkań Historycznych. Fotorelacja