Dzisiaj jest: 2.5.2024, imieniny: Longiny, Toli, Zygmunta

Złoty medal dla Nikoli Piechockiej i zapewniony start w Zagrzebiu

Dodano: 2 lata temu Autor:

Z dwoma medalami wracają zawodniczki Klubu Feniks Pesta Stargard z Mistrzostw Polski U 15.

Z dwoma medalami wracają zawodniczki Klubu Feniks Pesta Stargard z Mistrzostw Polski U 15.

W miniony weekend w Kielcach odbyły się Mistrzostwa Polski U 15. Stanowiły one kwalifikacje do mistrzostw Europy U 15, które w lipcu odbędą się w Zagrzebiu.

Wysoką formę potwierdziła Nikola Piechocka. Zapaśniczka Feniksa Pesta, zdobywając złoty medal w kategorii 58 kg, zagwarantowała sobie wyjazd do Zagrzebia.

Medal brązowy w kategorii 42 kg przywozi do Stargardu Oliwia Jędrzejczak. To jej pierwsze podium na zawodach rangi Mistrzostw Polski.

Na słowa uznania zasługują występy Oliwiera Danielewskiego w kategorii 48 kg oraz Łukasza Gocóła w wadze 42 kg.
Pierwszy z nich wygrał dwie walki i przegrał też dwie, a Łukasz wygrał jedną, a w dwóch zszedł z maty pokonany.

Bardzo cieszy mnie występ naszych medalistek jak i dobre walki Oliwiera i Łukasza. Nikola potwierdziła swoją dominację w kat 58 kg i zapewniła sobie start w ME U 15, Oliwia młoda jednak perspektywiczna zawodniczka wywalczyła pierwszy medal Mistrzostw Polski.
Teraz spinamy budżet na obozy i przygotowania do Mistrzostw Europy-Mariusz Kucharczyk