Dzisiaj jest: 28.6.2022, imieniny: Florentyny, Ligii, Leona

PROjekt buduje w SPP

Dodano: miesiąc temu
Redakcja poleca!

Kolejna inwestycja w Stargardzkim Parku Przemysłowym.

PROjekt buduje w SPP

Kolejna inwestycja w Stargardzkim Parku Przemysłowym. Przy ul. Skandynawskiej powstaje hala produkcyjna o powierzchni 1000 m2 i nowe miejsca pracy. Inwestorem jest spółka PROjekt M. Odziemkowski P. Harhaj zajmująca się projektowaniem i budową maszyn.
 

Budynek w SPP powinien być gotowy już jesienią. Na początku 2023 r. firma planuje rozpocząć produkcję w nowej hali. Pracę znajdą tam ślusarze, spawacze oraz tokarz-frezer. W budynku będą również pomieszczenia biurowo-socjalne. Obiekt zostanie wykonany w formie stalowej konstrukcji pokrytej płytami warstwowymi.
 

Firma PROjekt powstała w 2012 r. w Stargardzie. Od początku współpracowała z podmiotami związanymi z budownictwem kolejowym. Najpierw spółka zajmowała się wykonywaniem projektów maszyn i urządzeń do budowy i obsługi kolejowej sieci trakcyjnej. Z czasem rozszerzyła swoją działalność o produkcję. Dziś dostarcza klientom gotowe urządzenia do prac na sieciach trakcyjnych – m.in. kontenerowe pociągi sieciowe, platformy do zwijania i wywieszania sieci trakcyjnej i podesty ruchome.
 

W naszym mieście są dwa parki przemysłowe – Stargardzki Park Przemysłowy i Park Przemysłowy Nowoczesnych Technologii. Na co dzień pracuje w nich łącznie około 4000 osób. Działają tam przedsiębiorstwa z różnych branż, a kolejne tereny zyskują nabywców. Nowe firmy decydują się prowadzić u nas swoje biznesy albo – jak w przypadku spółki PROjekt – rozszerzać działalność.
 

Wizualizacje: Pracownia Architektoniczna arch. Sławomir Nowicki

            URZĄD MIASTA W STARGARDZIE

Autor foto: Anna Wardal

Źródło: Urząd Miasta Stargard
Zapisz się do newslettera:
Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celach marketingu usług i produktów partnerów właściciela serwisów.
Rok szkolny 2021/2022 za nami. FOTORELACJA