Dzisiaj jest: 28.6.2022, imieniny: Florentyny, Ligii, Leona

Czwórka – boisko gotowe

Dodano: miesiąc temu
Redakcja poleca!

Na to czekali uczniowie Szkoły Podstawowej nr 4 i mieszkańcy całego os. Chopina.

Czwórka – boisko gotowe

Na to czekali uczniowie Szkoły Podstawowej nr 4 i mieszkańcy całego os. Chopina. Mali i duzi mogą już swobodnie korzystać z nowoczesnego, komfortowego boiska do piłki nożnej i bieżni. Aktywny wypoczynek jest coraz bardziej popularny wśród stargardzian, a dobra pogoda dodatkowo zachęca do spędzenia czasu na świeżym powietrzu i sprawdzenia zupełnie nowego obiektu.
 

Otwarcie boiska po kompleksowym remoncie zainaugurował prezydent Rafał Zając wraz z uczniami Czwórki. – Ta szkoła czekała na taki obiekt od dawna. Bardzo mi zależało, żeby boisko powstało w tej lokalizacji. W ciągu dnia uczniowie mogą się na nim rozwijać sportowo. Z kolei mieszkańcy całej okolicy na pewno chętnie pójdą tam popołudniami i w weekendy. Inwestycja ma tym większe znaczenie, że na os. Chopina poza obszarem szkoły ciężko znaleźć teren, na którym można ciekawie spędzać czas. Jestem przekonany, że nowe boisko spełni oczekiwania – mówi prezydent Rafał Zając.
 

Młodzi ludzie zgodnie potwierdzili, że to świetne miejsce do zabawy i treningu. Podczas gry na pewno przydadzą się też profesjonalne piłki, które dostali od prezydenta. Boisko o wymiarach 43 m x 21 m ma nawierzchnię z syntetycznej trawy – spełniającej wymogi FIFA. Są bramki, piłkochwyty, nowe ogrodzenie, chodnik, stojaki na rowery i monitoring. Wokół całości jest bieżnia. Z obiektu bez problemu korzystają także osoby z niepełnosprawnościami. Nowe boisko przy SP nr 4 uzupełniło istniejącą tam już siłownię plenerową, trampolinę ziemną, miejsce do gry w siatkówkę, koszykówkę i tenisa. Wartość inwestycji to ponad 880 000 zł.
 

W Stargardzie przybywa miejsc do aktywnego spędzania czasu na świeżym powietrzu. Sukcesywnie remontujemy szkolne boiska, uzupełniamy place zabaw i inwestujemy w siłownie plenerowe. Sami mieszkańcy często wskazują takie pomysły do realizacji w ramach Stargardzkiego Budżetu Obywatelskiego. Dziewiąta edycja SBO ruszy już na przełomie maja i czerwca.
 

Zdjęcia: UM w Stargardzie/Grzegorz Rybaczuk

            URZĄD MIASTA W STARGARDZIE

Autor foto: Anna Wardal

Źródło: Urząd Miasta Stargard
Zapisz się do newslettera:
Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celach marketingu usług i produktów partnerów właściciela serwisów.
Rok szkolny 2021/2022 za nami. FOTORELACJA