Dzisiaj jest: 28.6.2022, imieniny: Florentyny, Ligii, Leona

Wojsko szuka chętnych do dobrowolnej służby. W sobotę piknik na Rynku Staromiejskim

Dodano: miesiąc temu Autor:

W sobotę na Rynku Staromiejskim odbędzie się piknik wojskowy pod hasłem "Wstąp do dobrowolnej zasadniczej służby wojskowej".

Wojsko szuka chętnych do dobrowolnej służby. W sobotę piknik na Rynku Staromiejskim

W sobotę na Rynku Staromiejskim odbędzie się piknik wojskowy pod hasłem "Wstąp do dobrowolnej zasadniczej służby wojskowej".

Ministerstwo Obrony Narodowej informuje, że 21 maja rozpocznie się nabór do nowego rodzaju służby w wojsku- dobrowolnej zasadniczej służby wojskowej. Z tej okazji w 32 miejscowościach w Polsce odbędą się pikniki wojskowe. W Stargardzie atrakcje dla dzieci i dorosłych odbędą się na Rynku Staromiejskim od godz. 11 do 18. Będą prezentacje sprzętu wojskowego, w tym m.in. czołgów Leopard, transporterów Rosomak, moździerzy Rak i wiele innych. Czas umilą koncerty orkiestr wojskowych, będzie można też spróbować wojskowej grochówki.

Podczas pikników odbędzie się również rekrutacja do nowego rodzaju służby w Polsce- dobrowolnej zasadniczej służby wojskowej. Na stoiskach promocyjno-informacyjnych będzie można uzyskać informacje o dobrowolnej służbie zasadniczej: ile trwa, kto może do nie przystąpić, jakie są wymogi i na czym ta służba będzie polegać. Będzie można od razu złożyć wniosek o przyjęcie kandydata, ale należy pamiętać, by dołączyć do niego kopię dokumentu tożsamości, kopię dokumentu potwierdzającego posiadane wykształcenie oraz kopie innych dokumentów potwierdzających kwalifikacje.

Dobrowolna zasadnicza służba wojskowa została wprowadzona Ustawą o obronie Ojczyzny, w której zapisane zostały prawa wojskowe dostosowane do współczesnych wyzwań oraz propozycje mechanizmów finansowania modernizacji wojska i zwiększenia liczebności 300 000. Nowy rodzaj służby będzie skutecznym mechanizmem prowadzącym do wzrostu liczby żołnierzy oraz budowania rezerw.

Żołnierz dobrowolnej zasadniczej służby wojskowej od pierwszego dnia służby będzie zarabiał 4560 zł miesięcznie. Będzie miał również prawo do urlopu wypoczynkowego oraz możliwość wstąpienia do rezerwy aktywnej lub Wojsk Obrony Terytorialnej po ukończeniu 28-dniowego szkolenia. Żołnierze będą mieli prawo ubiegania się o powołanie do zawodowej służby wojskowej i pierwszeństwo w naborze po 11-miesięcznym szkoleniu specjalistycznym, a także pierwszeństwo w zatrudnieniu w administracji publicznej. Ważną informację jest też to, że służbę można przerwać w dowolnym momencie.

Zapisz się do newslettera:
Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celach marketingu usług i produktów partnerów właściciela serwisów.
Rok szkolny 2021/2022 za nami. FOTORELACJA