Dzisiaj jest: 29.3.2024, imieniny: Marka, Wiktoryny, Zenona

Dwie dogrywki w meczu PGE Spójni Stargard. Trzecie miejsce młodych koszykarzy

W Stargardzie odbył się półfinałowy turniej mistrzostw Polski do lat 13.

Koszykarze PGE Spójni Stargard zajęli trzecie miejsce, co nie dało awansu do finałowego turnieju. Z tego sukcesu cieszyły się dwie inne ekipy. Pierwsze miejsce z kompletem zwycięstw zajęła Enea Astoria Bydgoszcz, a drugie TKM Włocławek.

Największych emocji dostarczył piątkowy pojedynek. PGE Spójnia Stargard wygrała po dwóch dogrywkach z GTK Gliwice 69:67. Gospodarze zaczęli od prowadzenia 8:4, a osiem punktów w tym fragmencie zdobył Adrian Kawczyński. Po pierwszej kwarcie było nawet 18:8, ale później rywale prowadzili 33:27. W czwartej kwarcie bliżej zwycięstwa byli stargardzianie (51:45), jednak po 40 minutach był remis 53:53.

Do drugiej dogrywki rzutem z dystansu doprowadził Szymon Szymczak. Później po "trójce" Kawczyńskiego było 65:61, ale zanosiło się na kolejny remis. W kluczowej akcji jednak dwa z trzech rzutów wolnych wykorzystał Szymczak i zapewnił drużynie zwycięstwo. W całym spotkaniu było to dużą słabością stargardzkiej drużyny, która wykorzystała tylko 9/34 rzutów wolnych.

W sobotnim meczu Biało-Bordowi przegrali z Eneą Astorią Bydgoszcz 59:73. Ponownie udany był początek (15:8), jednak goście okazali się lepsi we wszystkich kwartach. Największa różnica była w stratach (25:11 na niekorzyść PGE Spójni).

Niedzielny mecz decydował o drugim miejscu i awansie do kolejnej rundy. Żadnych kalkulacji nie było, PGE Spójnia i TKM musiały wygrać. Ponownie zaczęło się dobrze (18:10). Po pierwszej kwarcie było jeszcze 21:16, a po 20 minutach 33:36. Kluczowy okazał się przestój na przełomie trzeciej i czwartej kwarty. Rywale zdobyli 21 punktów z rzędu i prowadzili 59:38, a ostatecznie zwyciężyli 75:62.

We wszystkich trzech meczach najlepszym koszykarzem PGE Spójni był Adrian Kawczyński. Przeciwko GTK skompletował potężne double-double (33 punkty i 19 zbiórek). Trafił 14/22 prób z gry i miał wysoki wskaźnik efektywności (42). W drugim spotkaniu uzyskał 16 punktów i dziewięć zbiórek, a przeciwko ekipie z Włocławka miał 19 "oczek" i 14 zbiórek.